Czy etui może powodować nagrzewanie się telefonu?

etui

Przegrzewanie się telefonu jest bardzo niepożądane, co nie oznacza, że nie zmaga się z nim wiele użytkowników nowoczesnych technologii. Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek, dlaczego telefon się nagrzewa? Czy zawsze winna jest słabej jakości bateria? A może to niewłaściwie dopasowane etui powoduje nagrzewanie się telefonu?

Na rynku w tej chwili mamy do wyboru tysiące różnych projektów etui do prawie każdego modelu telefonu. Zazwyczaj wybór zapada na podstawie takich cech, jak kolor nadruku czy przyjemny dotyk. Często jednak pomija się kwestię bezpieczeństwa. O ile jeszcze od czasu do czasu ktoś pomyśli o ochronie przed upadkiem, tak prawie nikt nie bierze pod uwagę niebezpieczeństwa niekontrolowanego wzrostu temperatury telefonu przy użytkowaniu. Jest tak, ponieważ niewiele osób dostrzega zależność między przegrzewaniem się telefonu a etui.

Jakie są główne powody nagrzewania się telefonu?

Wiele czynników może spowodować to, że Twój telefon się przegrzewa. Czasami jest bardzo proste i nie należy od razu wpadać w panikę. Jednym z takich przypadków jest to, gdy mamy otwarte zbyt wiele aplikacji naraz, w szczególności gdy są to dość rozbudowane programy wymagające intensywnej pracy procesora. W takim wypadku należy po prostu zamknąć aplikacje w tle i poczekać, aż telefon powoli zacznie się ochładzać. Również niezaktualizowane aplikacje mogą wymagać od procesora więcej pracy, także najlepiej w ramach profilaktyki starać się aktualizować je na bieżąco. Jeśli czujesz nagrzewanie się telefonu przy gnieździe ładowania, to może to oznaczać, że problem tkwi właśnie w ładowaniu. Jeśli używasz ładowarki, która ma funkcję szybkiego ładowania, a Twój telefon nie obsługuje tej technologii, to napięcie jest dla niego po prostu zbyt wysokie.

W jaki sposób etui może wpłynąć na nagrzewanie się telefonu?

Szukając odpowiedzi na to, dlaczego telefon się nagrzewa, warto się przyjrzeć temu, w jakiej jest obudowie. Etui zawierające metalowe elementy lub wykonane z grubego tworzywa, które nie posiada otworów, przez które telefon mógłby się chłodzić, także może zwiększać efekt przegrzewania się. Warto przy kupnie obudowy zwrócić uwagę na to, czy materiał, z którego jest ona wykonana, ułatwia wymianę ciepła między telefonem a powietrzem.

Niektóre etui na telefony, takie jak Samsung A21s jako swój główny atut prezentują ochronę przed upadkami. Grube osłony mają też swoje wady, takie jak to, że telefon się przegrzewa, dlatego sprawdź etui na swojego samsunga A21s w sklepie Etuo, gdzie przy każdym modelu znajdziesz dokładny opis jego właściwości i tego, z jakich materiałów jest wykonany. Pamiętaj także, że często w produktach, które są dość cienkie i wyglądają, jakby nie chroniły przed uderzeniami, zastosowano wzmocnienie brzegów, które stanowi solidną ochronę podczas przypadkowego upadku.

Co zrobić, gdy telefon już jest przegrzany?

Jeśli Twój telefon już bardzo się nagrzał, to trzeba działać szybko. Nawet jeśli posiadasz cienką obudowę z materiału ułatwiającego wymianę ciepła, to w tej sytuacji powinieneś ją chwilowo ściągnąć. Jeśli telefon był na słońcu, to w miarę możliwości schowaj go w cieniu lub wejdź z nim do klimatyzowanego pomieszczenia. Zamknij wszystkie niepotrzebne aplikacje, o ile Twój telefon jeszcze się nie zawiesił lub nie zablokował. Każde z tych działań przyspieszy proces chłodzenia telefonu, jednak ostatecznie i tak będziesz musiał chwilę poczekać.

Jeśli Twoja obudowa jest wykonana z grubego materiału, to gdy ściągniesz ją, kiedy telefon się przegrzewa, poczujesz, jak gorąca jest i ile ciepła mogłoby nie kumulować się tuż przy telefonie, gdyby była ona cieńsza lub zaprojektowana w inny sposób. Przegrzewanie i osłona mają ze sobą sporo wspólnego, dlatego zawsze przed kupnem nowej obudowy przyjrzyj się także temu, z jakich materiałów zostało ono wykonane pod tym kątem. Nie pozwól na to, aby etui, zamiast chronić Twój telefon przed nagrzaniem, musiało być ściągane, aby temu zapobiec. Nie zapominaj jednak, że czasem, żeby telefon przestał się nagrzewać, wystarczy przenieść go w inne miejsce, gdzie słońce nie będzie na niego świecić.