Depilacja pastą cukrową – jak długo utrzymuje się efekt?

depilacja

Pasta cukrowa to połączenie wody, karmelizowanego cukru i najczęściej soku z cytryny. Taką miksturę można przygotować samemu w domu lub kupić gotowy produkt w sklepie. Aby wykonać depilację, nie potrzebujemy żadnych dodatkowych akcesoriów w tym np. pasków, podgrzewaczy, czy rolek. Pasta na początku przygotowywania jej do nałożenia jest przejrzysta. Po kilku chwilach obrabianie jej w dłoniach staje się matowa. To znak, że jest gotowa do nałożenia na wybrany wcześniej przygotowany do depilacji obszar ciała. Powinna ona mieć konsystencje plasteliny. Najważniejszą zasadą przy stosowaniu depilacji pastą cukrową jest wyrywanie włosków zgodnie z ich kierunkiem wzrostu. Oznacza to, że pastę nakładamy pod włos, a wyrywamy z włosem. Ten rodzaj depilacji możemy stosować do pozbywania się niechcianych włosów z wszystkich obszarów ciała, w tym nóg, rąk, okolic bikini czy też twarzy.

W jaki sposób należy przeprowadzić depilację pastą cukrową?

Przed rozpoczęciem depilacji dobrym krokiem jest wykonanie peelingu na sucho wybranego do depilacji obszaru ciała. Pozwoli to na usunięcie z niego martwego naskórka. Na tak przygotowaną czystą skórę nakładamy talk kosmetyczny, ma to pozwolić na odtłuszczenie skóry. Dodatkowo zabieg ten pozwoli na skrócenie czasu depilacji. Optymalna ilość pasty cukrowej, która posłuży do depilacji, to wielkość orzecha włoskiego. Przykładamy wcześniej wyrobiony kawałek pasty cukrowej na wybrany obszar ciała pod włos, a następnie zrywamy z włosem. Pastę cukrową możemy kilka razy przykładać w to samo miejsce, gdyż ryzyko podrażnienia jest dużo mniejsze niż np. przy stosowaniu wosku. Resztki pasty, która pozostanie po depilacji, można zmyć z ciała letnią wodą. Natomiast gdyby była potrzeba można zastosować łagodzący olejek po depilacji.  Depilacja pastą cukrową to proces, który należy wykonywać powoli i dokładnie, powtarzając każdy ruch parokrotnie. Dzięki temu efekt po depilacji utrzyma się dłużej.

Depilacja pastą cukrową jak długo utrzymuje się efekt?

Depilacja pastą cukrową “na ile wystarczy?” to zależy od indywidualnych predyspozycji osoby, która ten rodzaj depilacji zastosuje. Co ciekawe podczas wykonywania częstych depilacji pastą cukrową następuje uszkodzenie mieszków włosa, a co za tym idzie, postępujące przerzedzenie włosów aż do efektu całkowitego zaniknięcia odrostu włosów na depilowanej partii ciała.

Przyjmuje się jednak standardowo, iż depilacja pastą cukrową utrzymuje się do 14 dni. W tym okresie powinien być widoczny efekt gładkiej skóry. Zdarzają się nawet dłuższe okresy dochodzące do 3 tygodni.  

Czy depilacja pastą cukrową będzie dla mnie dobra?

Na rynku dostępne są różne rodzaje depilacji, jednak argumentem za zastosowaniem tej metody jest np. brak pojawiania się zapalenia mieszków włosowych oraz efektu wrastania włosków. Dodatkowo widoczny jest brak wywoływania podrażnień skóry oraz niska cena samego produktu jak i możliwość wykonywania tego rodzaju zabiegów samemu z domu.

Przeciwwskazania do stosowania tej metody to mimo wszystko odczuwalny ból podczas stosowania tego typu depilacji. Najlepiej, aby cały proces był wykonywany na skórze, która nie posiada świeżej opalenizny, gdyż skóra w tym okresie jest bardziej wrażliwa. Pierwsze zabiegi wykonywane samodzielnie mogą być nieprecyzyjne, a efekt może być dla nas niezadowalający. Sam zabieg polegający na depilacji całego ciała jest dosyć długi. Wadą, z jaką możemy się również spotkać to przesuszenie skóry. Warto dodatkowo w dniu wykonania depilacji nie brać gorącej kąpieli oraz o ile to możliwe unikać ubierania obcisłej, nieoddychającej bielizny oraz bardzo dopasowanych ubrań. 

Tak naprawdę nie trzeba dużo, aby samemu zacząć wykonywać depilację pastą cukrową w domu. Wystarczy tylko trochę czasu, chęci oraz garnek, w którym będziemy przygotowywać mieszankę. Przepisy na samodzielne wykonanie pasty cukrowej są dostępne w Internecie. Efektem, jaki uzyskamy po wykonaniu tego typu depilacji, będzie niezwykle gładka, jędrna oraz niepodrażniona skóra, która stanie się naszą wizytówką na lata.