E-papierosy jakie wybrać?

Papierosy dla wielu są nieodłącznym elementem życia. Duża grupa osób ma nawyk palenia papierosów w różnych okolicznościach. Nie bez powodu, ponieważ jest to czynność, która ułatwia nawiązywanie kontaktów. Wszechobecny stres oraz chęć częściowego pobudzenia również przyczynia się do ilości osób palących papierosy. Natomiast istnieje alternatywa tradycyjnych wyrobów, czyli e-papierosy. Urządzenie, które budzi duże kontrowersje ze względu na krótszą obecność na rynku. Czy słusznie?

E-papieros – czyli co nieco o zastosowaniu i historii

Założenie tego sprzętu jest takie, aby użytkownik mógł wdychać roztwór inhalacyjny, który mają podobny efekt co papierosy analogowe. Chęć stworzenia alternatywy oraz zredukowania szkodliwości zwykłych papierosów przyczyniły się do pomysłu stworzenia e-papierosa. W połowie XX wieku koncerny tytoniowe zaczęły pracę nad stworzeniem tego urządzenia. Taka kolej rzeczy nie wynikała z własnej woli, albowiem w tamtym okresie naukowcy oraz lekarze odkryli, jak bardzo papierosy analogowe są szkodliwe i z tego powodu media zaczęły rozpowszechniać informację na ten temat, wspominając o samych koncernach.

Jako pierwszy Philip Morris zaczął pracę nad papierosem elektronicznym. Pierwszym modelem był „Eclipse”, który zredukował szkodliwość substancji o 90%. Było to możliwe dzięki niezachodzącemu procesowi spalania, a jedynie podgrzewania wkładu. Mimo tego ten wynalazek nie znalazł większego rozgłosu. Przełom nastąpił w 2004 roku, kiedy chiński farmaceuta zaprezentował model „Ruyan”. Był to pierwszy prawdziwy e-papieros, który w przeciwieństwie do poprzednich modeli, nie wykorzystywał tytoniu. Badania, które pojawiały się w dużych ilościach jednoznacznie wskazywały o wiele mniejszą szkodliwość e-papierosów względem papierosów analogowych.

Jaki e-papieros wybrać?

Skoro już dowiedzieliśmy się trochę o historii tego urządzenia oraz o dużych zaletach, to należy teraz się zastanowić nad wyborem e-papierosa. Aby kupić papierosa elektronicznego, który starczy na dłuższy okres, należy spojrzeć na parę elementów.

Budowa samego e-papierosa powinna być prosta, aby podstawowe czynności nie sprawiały problemu. Atomizer o pojemności ok. 2 ml powinien spokojnie wystarczyć do codziennego użytkowania. Istnieje również możliwość zakupu powiększonego szkiełka do atomizera, które zwiększa pojemność do 8 ml. Szkiełko, które znajduje się w atomizerze, powinno być hartowane ze względu na możliwość upadku takiego sprzętu. Bateria jest kwestią względną z powodu ilości różnego rodzaju e-papierosów. Tego typu urządzenia mogą podawać różną ilość watów, dlatego optymalnym wyborem będzie akumulator o pojemności 2000 mAh w górę. Warto również rozpatrzeć opcję zakupu dwóch akumulatorów wraz z ładowarką do nich. W ten sposób bez problemu czas użytkowania sprzętu się zwiększy, a dzięki ładowarce do akumulatorów będą one dłużej służyły. Jest to element, o który również należy zadbać ze względu na bezpieczeństwo. Sama jakość wykonania powinna być wysoka. W innym wypadku użytkowanie tego typu sprzętu może być niekomfortowe, a sama czynność może się szybko zakończyć. Tanie e-papierosy zbudowane ze słabej jakości elementów nie są opłacalne, ze względu na bardzo niską żywotność oraz wysokie ryzyko awarii takiego sprzętu. Warto również zastanowić nad takimi elementami jak ustnik czy płyn inhalacyjny. Również one będą wpływały na sam komfort użytkowania tego urządzenia.

Jak możemy zaobserwować, istnieje parę kwestii, nad którymi trzeba się zastanowić przy takim wyborze. Jest to rynek z wieloma opcjami do wyboru. Natomiast zakup dobrego e-papierosa pozwoli na długi oraz przyjemny czas użytkowania tego sprzętu.

Gdzie można kupić e-papierosa?

Istnieje dużo sklepów oraz stron internetowych, które oferują tego typu produkty. Na stronie ismoking.pl można zakupić wszystkie elementy, które są potrzebne, by stworzyć najtańsze e-papierosy. Strona ta oferuje dużą ilość papierosów elektronicznych oraz płynów inhalacyjnych, każdy znajdzie coś dla siebie!