Jak prawidłowo przykleić tipsy?

tipsy

Piękne, zadbanie dłonie i paznokcie to atrybut każdej kobiety. W tych czasach możemy o nie dbać na różnie sposoby – malując tradycyjnym lakierem, nakładając hybrydę lub naklejając tipsy. Ta ostatnia metoda jest najłatwiejszą i najszybszą z nich. Co to są tipsy? Jak prawidłowo przykleić tipsy? Tego dowiesz się w niniejszym artykule. 

Jak ozdobić swoje paznokcie?

Współcześnie możemy ozdobić swoje paznokcie na różne sposoby. Jeszcze parę lat temu w sprzedaży były wyłącznie lakiery klasyczne. Mają one swoje wady – szybko się zdzierają, długo schną i starczają na dość krótki okres. Lakiery hybrydowe to obecnie najpopularniejszy sposób zdobienia paznokci wśród kobiet. Są one trwałe, szybkie w wykonaniu, ale profesjonalne malowanie paznokci może zagwarantować tylko wykwalifikowana kosmetyczka. Koszt wykonania paznokci hybrydowych przez profesjonalistkę zaczyna się od 80 zł w górę. Używanie tipsów jest powszechne od wielu lat. Opakowanie ze sztucznymi paznokciami to koszt około 20 zł. Dodatkowo możemy je przykleić szybko i samodzielnie we własnym domu. Dostępne są w wielu kształtach, kolorach i wzorach, co sprawia, że każda z nas znajdzie coś dla siebie. Wiele pięknych modeli znajdziesz na stronie: https://www.zwap.pl/Tipsy-dlugie-c139.

Jak prawidłowo przykleić tipsy?

Każda z nas na pewno choć raz widziała przyklejanie tipsów lub robiła to na swoich dłoniach. Wiele kobiet zadaje sobie pytanie, jak przykleić tipsy, żeby nie odpadały? Można to zrobić w paru prostych krokach: 

 1. Dopasuj rozmiar tipsa do każdego paznokcia. Jeżeli rozmiary nie zgadzają się z twoją płytką, wybierz większy – lepiej go opiłować niż przykleić za mały. Za mały tips będzie bardzo rzucał się w oczy. 
 2. Tipsy skracaj za pomocą gilotynki – specjalnej obcinarki do tipsów. Aby to zrobić, wsuń sztuczny paznokieć w jej szczelinę, ustaw ją starannie prostopadle do tipsa i utnij zdecydowanym ruchem. Pozostaw niewielki odstęp na opiłowanie pożądanego kształtu. 
 3. Teraz czas na opiłowanie kształtu idealnie do płytki – użyj pilnika o średniej gradacji. 
 4. Zmatuj swoje paznokcie kostką polerską, aby tips z klejem miał możliwość lepszego przylegania do płytki. 
 5. Upewnij się, że przygotowałaś dobry rozmiar tipsa do każdego paznokcia. 
 6. Dokładnie odtłuść paznokcie Cleanerem i odczekaj chwilę, aż odparuje.
 7. Zaaplikuj niewielką, ale wystarczającą ilość kleju na tips.
 8. Zacznij przyklejanie tipsa do paznokcia pod kątem 45 stopni i dociśnij go mocno do płytki. Pod powierzchnię tipsa nie może dostać się powietrze. Przytrzymaj tipsa na płytce około 15 do 20 sekund. Jeżeli masz tipsa samoprzylepnego, zasada jest taka sama – tylko nie musisz aplikować kleju. 
 9. Chwilę po przyklejeniu tipsa staraj się jeszcze na nie uważać, aby klej dokładnie związał. Nie przesuwaj paznokci, nie wykonuj żadnych prac wymagających użycia rąk. Pozwól tipsom porządnie przykleić się do płytki paznokcia. 

Tak przyklejone sztuczne paznokcie dają gwarancję utrzymania się nawet od 1,5 do 2 tygodni, dzięki czemu dłonie będą prezentować się pięknie małym nakładem pracy. 

Czy przyklejanie tipsów jest zdrowe?

Pewnie słyszałaś opinię, że tipsy nie są zbyt zdrowe dla płytki paznokcia. Nie jest to do końca prawda. Prawidłowo przyklejane i zdejmowane tipsy nie mogą zaszkodzić zdrowiu  twoich paznokci.

Istnieją jednak zasady, których musisz przestrzegać (dotyczą one także innych metod zdobienia):

 • nie wolno obgryzać paznokci! Jest to niezdrowe zarówno dla nich, jak i dla naszych zębów,
 • tipsy zdejmuj delikatnie, wacikiem nasączonym zmywaczem. Zrywanie tipsów z paznokci na pewno nie wpłynie dobrze na ich zdrowie, 
 • podczas przyklejania paznokci uważaj, żeby nie zalać skórek i nie użyć zbyt dużej ilości kleju, który będzie wylewał się na boki, 
 • piłuj swoją płytkę paznokcia delikatnie i z wyczuciem, aby jej nie przepiłować. 

Stosując się do tych zasad na pewno nie zniszczysz swoich paznokci i będziesz mogła cieszyć się ich pięknym wyglądem. Kobiety w ciąży również mogą używać tipsów!

Podsumowanie 

Tipsy to świetne rozwiązanie, aby mieć ładne paznokcie i zaoszczędzić pieniądze oraz czas. Ostatnio sztuczne paznokcie stają się popularne tak jak za dawnych lat.