Jak wybrać odpowiedni jeździk dla dziecka?

dziecko

Wygodny i funkcjonalny jeździk to idealny prezent na pierwsze urodziny dla każdego dziecka. Jednak w sklepach można znaleźć bardzo zróżnicowaną ofertę popularnych jeździków dla najmłodszych, przez co rodzice mogą mieć problem, aby zamówić optymalny model. Dlatego dzisiaj podpowiemy Ci, na co warto zwrócić uwagę, wybierając jeździk dla dziecka.

Bezpieczny jeździk, czyli jaki?

Jeśli zastanawiasz się, jaki jeździk auto dla dziecka będzie najbezpieczniejszy, to musisz w pierwszej kolejności sprawdzić, czy dany model posiada odpowiednie zabezpieczenia. Ponieważ jeździk dla najmłodszych dzieci powinien być wyposażony w oparcie i barierki ochronne, dzięki którym maluch nie spadnie z zabawki w trakcie jazdy. Niektóre modele dodatkowo mogą mieć zamontowane specjalne podpórki na nóżki oraz podłużny uchwyt dla rodziców, żeby mogli kontrolować kierunek jazdy dziecka. Ponadto bezpieczny jeździk musi być na tyle lekki, aby dziecko samo było w stanie podnieść zabawkę, gdy ta się przewróci. Przed zakupem zorientuj się również, czy interesujący Cię model nie ma drobnych elementów, które małe dziecko mogłoby połknąć, oraz czy dostęp do baterii zasilających zabawkę jest odpowiednio zabezpieczony.

Jaki jeździk dla dziecka wybrać?

Szukając idealnego jeździka dla Twojego dziecka, musisz przede wszystkim zwrócić uwagę na oznaczenia wiekowe zamieszczone na danym opakowaniu. Ponieważ jeździki dla rocznych dzieci wyglądają zupełnie inaczej niż modele dla dwulatków lub trzylatków. Poza tym jeździk dla dziecka powinien mieć ciekawy przyciągający wzrok kształt najlepiej jakiegoś zwierzątka, autka lub postaci z bajki. Dodatkowo dzieci chętniej bawią się jeździkami, które posiadają praktyczny schowek na zabawki, ponieważ wówczas mogą przewozić w nim swoje skarby. Atrakcyjny jeździk powinien być również wyposażony w kierownicę z klaksonem, lusterka oraz kolorowe przyciski i sygnały świetlne.

Interaktywny jeździk dla dziecka

Wiele nowoczesnych jeździków dla dzieci ma wbudowane interaktywne funkcje, dzięki którym Twoja pociecha na pewno nie zazna nudy. Dlatego, jeśli zastanawiasz się, jaki jeździk dla dziecka wybrać, to koniecznie rozważ modele z poruszającymi się elementami. W tym celu możesz zamówić na przykład jeździk samolot z ruchomymi wiatraczkami albo jeździk koparkę z ruchomą łyżką. Interesującą alternatywą są także jeździki z wgranymi melodyjkami, wierszykami lub bajkami edukacyjnymi oraz jeździki dla dzieci, które imitują dźwięki pojazdów uprzywilejowanych takich jak karetka, policja, czy straż pożarna. 

Jeździk dla dziecka — dlaczego warto?

Jeździki to nie tylko fajne zabawki, ale także przede wszystkim realne wsparcie dla dzieci, które dopiero uczą się chodzić. Ponieważ kolorowy jeździk może skutecznie zachęcić Twoją pociechę do aktywności ruchowej, częstego stania oraz przemieszczania się na dwóch nogach. Ponadto dobry jeździk efektywnie wspomaga naukę utrzymania równowagi, rozwija koordynację ruchową oraz wzmacnia układ mięśniowy. Dlatego kupując jeździk, zyskasz pewność, że Twoje dziecko będzie się bawiło bezpieczną i wartościową zabawką, która pomoże mu osiągać kolejne etapy rozwoju ruchowego.

Jeździk dla dziecka — zabawa na świeżym powietrzu

Jeśli wciąż nie wiesz, jaki jeździk dla dziecka wybrać, to możesz rozważyć modele wykonane z dobrej jakości materiałów. Ponieważ takie jeździki świetnie sprawdzą się zarówno w domu, jak i na dworze. Zabawa jeździkiem na świeżym powietrzu to idealny sposób na spędzanie wiosennych i letnich dni. Taką zabawkę możesz wygodnie zabrać ze sobą do parku i nad jezioro, jest bowiem poręczna i nie zajmuje dużo miejsca w samochodzie. Należy pamiętać jedynie, by asekurować dziecko podczas przemieszczania się na dworze oraz zawsze dokładnie czyścić jeździk przed ponownym zabraniem go do domu. 

 

Podsumowując, wybór odpowiedniego jeździka dla dziecka nie musi być kłopotliwy, jeśli tylko wcześniej ustalisz, na jakich funkcjach najbardziej Ci zależy. Ponadto szukając idealnego modelu, weź pod uwagę bezpieczeństwo i wygodę Twojego dziecka oraz jakość wykonania danej zabawki.