Jakie przekąski na keto?

przekąski

Decydując się na dietę, każdy świadomy jest wielu wyrzeczeń, które wiążą się z nowym jadłospisem, który wprowadzamy do naszej codzienności. Często diety sprawiają, że niestety musimy zrezygnować ze smacznych przekąsek, które nie są zdrowe dla naszego organizmu i nie pomagają spalić zbędnych kalorii. Jedną z popularnych diet obecnie na cały świecie jest dieta ketogeniczna. Jest ona dość restrykcyjna i konkretnie wyznacza nam, co powinniśmy jeść. Na świecie jest tylu samo przeciwników, co zwolenników tej diety. Ale pojawia się pytanie, czy na diecie ketogenicznej można pozwolić sobie na jakieś przekąski? 

Dieta ketogenicza – co to jest? 

Dieta ketogeniczna jest bogata w tłuszcze, umiarkowaną ilość białka i bardzo uboga w węglowodany. Bez wątpienia różni się od ogólnych zaleceń żywieniowych, dlatego wokół niej powstało wiele negatywnych mitów, ale jednak zwolenników z każdym rokiem przybywa. W diecie ketogenicznej węglowodany są wyraźnie ograniczone. Warto zwrócić uwagę na fakt, że węglowodany znajdują się w większości produktów zbilansowanej diety, są to m.in. owoce, warzywa, produkty pełnoziarniste, mleko, jogurt. Podczas diety keto spożycie węglowodanów należy utrzymać na poziomie poniżej 50 gramów dziennie. Nie da się ukryć, że keto sprawia, że ludzie diametralnie zmieniają sposób swojego żywienia. 

Warto zauważyć, że węglowodany są głównym źródłem energii dla naszego organizmu. Niewystarczająca ilość cukrów powoduje, że organizm, aby pozyskać energię, zaczyna rozkładać tłuszcz na ketony. To one stają się wówczas głównym źródłem paliwa dla organizmu. Ketony dostarczają energię sercu, nerkom i innym mięśniom, a całe ciało wykorzystuje ketony jako alternatywne źródło energii dla mózgu. 

Jakie przekąski na keto? 

Nie da się ukryć, że przekąski na diecie ketogenicznej to znacznie bardziej skomplikowana sprawa, aniżeli ma to miejsce przy tradycyjnej diecie. Ale bez obaw. Obecnie rynek wychodzi naprzeciw potrzebom osób będących na tej diecie, a przekąski keto nie są już żadnym problemem. Bogatą ofertę przekąsek dla osób będących na diecie keto posiada sklep internetowy https://ketosklep.pl/kategoria/keto-przekaski/. Znaleźć tam możemy takie pyszności jak keto chipsy np. o smaku kokosowym z chilli, krakersy sezamowe, chipsy proteinowe, migdały w czekoladzie bez dodatku cukru czy sucharki z oliwy z oliwek. 

Ale to nie wszystko, poza zakupami, w domu również sami możemy stworzyć keto przekąski. Wyjątkową alternatywą mogą być babeczki jajeczne, Caprese, sałatka Cezar, sałatka z awokado i jajkami, czy nawet keto smoothies. 

Przekąski w diecie ketogenicznej na imprezie 

Przekąski w diecie ketogenicznej nie muszą być wcale nudne, a wyjście na imprezę, czy zorganizowanie przyjęcia we własnym domu nie musi wiązać się z wyrzeczeniami. Przekąski na keto stają się coraz bardziej popularne i zachwycają nie tylko osoby, które aktualnie przebywają na takiej diecie, ale również innych dookoła. 

Warto pamiętać, że podczas diety keto można jeść takie produkty jak boczek, tłuste mięsa, sery żółte pełnotłuste i pleśniowe, tłuste ryby, jajka czy owoce i warzywa niskowęglowodanowe. Co istotne, dla wielu osób, na diecie ketogenicznej od czasu do czasu można spożywać napoje alkoholowe, ale w rozsądnych ilościach. Podczas procesu ketozy organizm jest bardziej narażony na szybsze przyjmowanie procentów w krwiobiegu. Z zalecanych alkoholi możemy sięgnąć po wino wytrawne, szampan, whisky czy czystą wódkę. 

Jedną z najbardziej popularnych przekąsek keto na imprezę są empanady z kurczakiem. Głównym składnikiem empanady jest mąką kokosowa i łupiny babki jajowatej. Empanady, albo pieczone pierogi (bo taka nazwa również występuje) najlepiej smakują gdy są usmażone na głębokim maśle lub smalcu. W środku znajdziemy farsz z kurczaka, sera feta, suszonych pomidorów i szpinaku. 

Warto pamiętać, że najważniejsze we wszystkich przekąskach na dietę ketogeniczną jest zadbanie o jak najmniejszą wartość węglowodanów, które wykluczone są z tejże diety. Jeśli o tym będziemy pamiętać, to żadne przyjęcie i przekąska nie będą nam straszne.