Jakie zabiegi warto wykonać w gabinecie medycyny estetycznej?

gabinet medyczny

Zabiegi estetyczne miały swój początek już wiele wieków wcześniej, kiedy ludzkość próbowała radzić sobie ze skutkami upływającego czasu. Wykorzystywano w tym celu wszelkie dostępne metody, zazwyczaj bazujące na preparatach roślinnych. Medycyna estetyczna, jaką znamy, miała swój początek w latach 70 ubiegłego stulecia i dzięki wieloletnim badaniom, doświadczeniom i postępowi możemy dzisiaj korzystać z możliwości, jakie nam daje nowoczesna technologia.

Zabiegi medycyny estetycznej

Zabiegi przeprowadzane w gabinetach medycyny estetycznej możemy podzielić na dwa rodzaje. Pierwszym z nich są zabiegi wykonywane profilaktycznie, mające na celu utrzymanie prawidłowej kondycji naszej skóry. Drugi rodzaj zabiegów polega na pozbyciu się problemu natury estetycznej, czyli już nie zapobiegamy, a pozbywamy się niepożądanego zjawiska. Przy czym należy brać pod uwagę, że aby utrzymać prawidłową kondycję skóry, należy wykonywać zabiegi profilaktyczne regularnie. Gabinet medycyny estetycznej w Warszawie oferuje szeroki wybór zabiegów, zgodnie z zapotrzebowaniem i oczekiwaniem klientów.

Zabiegi wykonywane profilaktycznie

Jeżeli dbasz o siebie i swój wygląd, powinnaś systematycznie wykonywać takie zabiegi jak mezoterapia, laser frakcyjny, osocze bogatopłytkowe.

  • Mezoterapia igłowa – w ostatnich latach zabieg ten zyskał dużą popularność i coraz więcej osób decyduje się na jego przeprowadzenie. Zabieg polega na wprowadzeniu za pomocą igły do głębszych warstw skóry preparatu odżywczego na bazie kwasu hialuronowego. Podobnie jak krem działa na wierzchnią warstwę naszej skóry, tak samo należy odżywić jej głębsze partie. Do nich nawet najbardziej zaawansowany krem nie ma dojścia. Zabieg wykonuje się raz w roku, a efekty są zadowalające i pozytywnie wpływają na nasz wygląd.
  • Osocze bogatopłytkowe – zabieg podobny do mezoterapii, jednak w tym przypadku  w głąb skóry naszej twarzy aplikowane jest osocze, czyli nasza własna krew (odfiltrowany jej składnik). Osocze bogatopłytkowe nie koliduje z mezoterapią i można je wykonywać również raz w roku. Jest to zabieg w 100% naturalny, bazujący na produkcie z naszego organizmu. Zabieg poprawia ukrwienie oraz wpływa pozytywnie na jędrność, nawilżenie oraz na regenerację włókien kolagenowych. Spłyca mniejsze zmarszczki oraz wyrównuje koloryt skóry.
  • Kwas hialuronowy – substancja występująca naturalnie w naszym organizmie jest wykorzystywana do zabiegów zwiększających jędrność oraz poprawiających gładkość skóry. Kwas hialuronowy stosowany jest także w celu powiększania ust. Dla pań chcących mieć większe i bardziej jędrne usta, zabieg ten jest chętnie w tym celu stosowany. Efekty po zabiegu są spektakularne i utrzymują się około 6-12 miesięcy. Warto wspomnieć, że kwas hialuronowy jest wykorzystywany także w walce ze zmarszczkami.

W czasach kultu piękna i młodego wyglądu, zabiegi medycyny estetycznej cieszą się niezwykłą popularnością. Zarówno panie, jak i panowie chętnie oddają się w ręce profesjonalistów, aby sprostać oczekiwaniom współczesnego świata. Jednak oprócz zabiegów przedłużających ładny wygląd, w gabinetach medycyny estetycznej możesz pozbyć się problemów natury estetycznej. Wśród popularnych zabiegów, możemy wymienić:- korygowanie kształtu nosa,- usuwanie cieni pod oczami,- zabiegi z nićmi liftingującymi,- redukcja tzw. chomików, napinanie szyi, podbródka,- zabiegi dla skór z problemami, trądzikowej i tłustej,- rozjaśnianie skóry, usuwanie przebarwień,- zabiegi na dłonie. Współczesna medycyna estetyczna zajmuje się kompleksowo problemami zarówno twarzy, jak i całego ciała. Gabinety medycyny estetycznej w Warszawie w trosce o zdrowie i satysfakcję swoich klientów oferują pomoc w problemach natury estetycznej, takich jak cellulit, rozstępy, niedoskonałe części ciała (pośladki, biust, brzuch, okolice bikini itp.). Korzystając z nowoczesnej medycyny estetycznej, dajesz sobie szansę na drugą młodość, spektakularne efekty bez inwazyjnych metod chirurgicznych są dużą radością dla milionów osób. Pamiętaj, że dbając o swój wygląd, dbasz o swój komfort psychiczny i satysfakcję.