Wygodne krzesła konferencyjne – czyli jakie?

Wyposażeniem każdej sali szkoleniowej są nie tylko odpowiedniej wielkości stoły, ale również wygodne krzesła. Komfortowe siedzenie sprzyja kreatywności i skupieniu się, co jest szczególnie ważne podczas konsultacji biznesowych, rozmów handlowych oraz zebrań zarządu.

W obecnych czasach konferencje trwają nawet przez cały dzień, dlatego tak ważne jest to, aby uczestnicy mieli zapewnione odpowiednie siedziska, które nie będą powodowały zmęczenia.

Ergonomiczne krzesła konferencyjne

Wiele osób pracujących fizycznie myśli, że osoby, które wykonują pracę za biurkiem, praktycznie cały dzień odpoczywają, ponieważ siedzą wygodnie w fotelu. Jednak jak się okazuje 8 godzin spędzonych w siedzącym trybie, wcale nie sprzyja odpoczynkowi.

W przypadku takiej pracy bardzo ważne jest to, aby zapewnić swoim pracownikom ergonomiczne krzesła konferencyjne, dzięki czemu praca będzie efektywna i wydajna, a z drugiej strony zupełnie nieszkodliwa dla zdrowia. Żadne twarde krzesełka, które pamiętamy z lat szkolnych, nie sprawdzą się przy długich spotkaniach biznesowych czy w pracy za biurkiem.

Spowodowane jest to tym, że będą one niewygodne, uczestnik wydarzenia konferencyjnego szybko dozna zmęczenia oraz zniecierpliwienia, przez co trzeba będzie robić częste przerwy. Dodatkowo w przypadku organizacji bardzo ważnych eventów, fotele muszą się również odpowiednio prezentować, aby całe wydarzenie miało profesjonalny charakter.

Jakie fotele najlepiej zamówić do sali konferencyjnej?

Jeżeli chodzi o wyposażenie niewielkiej sali biznesowej, to można postawić na typowe fotele biurkowe na kółkach. Zbudowane są one z profilowanych siedzisk oraz oparć, posiadają wygodny zagłówek oraz możliwości regulacji wysokości. Na różnego rodzaju zebraniach w niewielkim gronie takie rozwiązanie sprawdzi się najlepiej.

Niestety minusem takich produktów jest to, że zajmują dość dużo miejsca i dlatego bardzo rzadko są stosowane w dużych salach konferencyjnych, gdzie organizuje się wykłady, szkolenia czy prezentacje dla większej liczby osób. W takim przypadku najlepiej jest postawić na krzesła, które są dedykowane do sal konferencyjnych, ponieważ będą one wygodne, z miękkimi siedziskami oraz odpowiednio wyprofilowanym oparciem. W ten sposób kręgosłup nie będzie się przemęczał nawet podczas wielogodzinnego szkolenia.

Z jakiego materiału produkuje się nowoczesne krzesła konferencyjne?

Nowoczesne krzesła konferencyjne mogą być wyprodukowane z różnych materiałów. Najczęściej producenci decydują się na skóry:

  • naturalne,
  • ekologiczne,
  • tapicerskie.

Skórzane fotele prezentują się nowocześnie oraz efektownie. Dostępne są w różnych kolorach, najczęściej czarnym lub brązowym, ale na życzenie klienta mogą być także wykonane w niestandardowym kolorze czerwonym czy nawet żółtym.

Odcień krzesła najlepiej jest dopasować do ogólnej stylistyki wystroju sali konferencyjnej, a także do wizerunku marki, którą reprezentujemy. Produkty wykonane z naturalnej skóry są trwałe i nie pękają, ale wymagają regularnej pielęgnacji. Można zdecydować się na eko-skórę, która jest tańsza, ale niestety szybciej pęka i przeciera się.

Optymalnym rozwiązaniem są konferencyjne krzesła tapicerowane, które świetnie się prezentują zarówno w salach szkoleniowych, jak i na eventach firmowych. Są znacznie bardziej wytrzymałe niż skóra naturalna czy ekologiczna, a dodatkowo są przyjemne i ciepłe w dotyku.

Tapicerka również lepiej oddycha, co wpływa korzystnie na całe ciało. Niestety mają też wadę taką, że chłoną kurz i szybko się brudzą, przez co wymagają regularnego prania i odkurzania.

O czym jeszcze pamiętać przy zakupie krzeseł konferencyjnych?

Wyposażając salę biznesową, należy pamiętać o tym, aby nie tylko zamówić wygodne krzesła konferencyjne, ale również zwrócić uwagę na styl oraz funkcjonalność. Warto postawić na lekkie meble, które każdy będzie mógł z łatwością przenosić.

Masywne fotele będą utrudniały prace w miejscu, gdzie często zmienia się układ rozstawienia mebli. Trzeba będzie włożyć więcej wysiłku i pracy, aby ustawić wszystko do wykładu, szkolenia czy zebrania grupy pracowników.

Szeroka oferta różnych siedzisk konferencyjnych dostępna jest na stronie internetowej: https://www.contino.pl/katalog/krzesla-konferencyjne. Możemy wybierać spośród stacjonarnych krzeseł na płozach, jak i na kółkach czy stopkach.

Obrotowe najlepiej sprawdzą się w niewielkiej sali, a stacjonarne do szkoleń czy konferencji biznesowych. Do nowoczesnego pomieszczenia idealne będą krzesła na jednej nodze talerzowej.