Fotografia dziecięca – ile powinna trwać sesja z dziećmi i jak się do niej przygotować?

fotograf dziecięcy

Sesja dziecięca to doskonały sposób na uwiecznienie najważniejszych momentów z życia Twojego dziecka, dlatego wybierając fotografa dziecięcego, powinieneś pamiętać o tych kilku rzeczach. Dzięki temu wasza wspólna sesja z pewnością będzie wspaniałą pamiątką.

Ile powinna trwać sesja dziecięca?

Fotografia dziecięca we Wrocławiu, zazwyczaj trwa około godziny, ponieważ tyle zazwyczaj są w stanie wytrzymać najmniejsze dzieci. Jeżeli Twój maluch jest starszy, możesz zastanowić się nad zorganizowaniem dłuższej sesji. Jeśli, jednak Twoje dziecko należy do bardzo niecierpliwych oraz markotnych, sesja powinna trwać jak najkrócej. Niektórzy fotografowie proponują, aby sesję podzielić na przykład na kilka etapów. Dzięki temu łatwiej jest wybrać lepsze ujęcia, ponieważ w zależności od nastroju, dziecko inaczej wychodzi na zdjęciach. Inni zaś preferują, gdy sesja przebiega szybko, ponieważ sprawne wykonanie zdjęć, według nich, najmniej stresuje malucha. Musisz pamiętać, że jest to kwestia indywidualna. Jeżeli Twoje dziecko regularnie chodzi na sesje zdjęciowe, na przykład co miesiąc lub co pół roku, to taka sesja fotograficzna może trwać bardzo krótko, ponieważ dziecko będzie już przyzwyczajone do bycia fotografowanym. Jeśli, jednak zależy Ci, aby sesja trwała konkretną ilość czasu, zawsze warto porozmawiać na ten temat z fotografem przed podpisaniem umowy. Dzięki temu będziecie mogli razem zaplanować przebieg sesji oraz jakich efektów oczekujecie.

Jak się do niej przygotować?

Jeżeli korzystasz z fotografii dziecięcej we Wrocławiu, to z pewnością przy umawianiu sesji, otrzymasz wszystkie najważniejsze informacje. Jednak pamiętaj, że dużo zależy również od tego, w jakich okolicznościach zamierzasz wykonywać te zdjęcia. Jeżeli sesja ma odbywać się w plenerze, warto również pamiętać, aby przygotować się na to, że pogoda może być nieodpowiednia. W takim przypadku dobrym pomysłem może być przygotowanie alternatywnego miejsca, tak aby sesja mogła odbyć się, nawet jeżeli warunki atmosferyczne nie będą umożliwiały wykonanie jej w pierwotnie zaplanowanym miejscu.

Zazwyczaj w takim przypadku sesja jest organizowana u fotografa, w specjalnie do tego przygotowanym pomieszczeniu lub w twoim domu, w zależności od tego co wcześniej wspólnie ustaliliście. Ponadto nie zapomnij również zabrać drugiego kompletu ubrań, ponieważ może okazać się, że w trakcie robienia zdjęć ubrania dziecka się wybrudzą. Warto również pamiętać o tym, aby samemu dobrze przygotować się do sesji, jeżeli zamierzasz brać udział z dzieckiem w sesji dziecięcej. W takim przypadku dobrym pomysłem może być założenie ubrań, które będą pasować do odzieży twojego dziecka, z pewnością dzięki temu będziecie wyglądali razem jeszcze lepiej na wspólnych fotografiach. Dodatkowo możesz również rozważyć zabranie ulubionych zabawek dziecka, dzięki temu będziesz mieć pewność, że w trakcie sesji będzie ono spokojne, co umożliwi fotografowi zrobienie idealnych zdjęć do rodzinnego albumu.