Jak pomalować panele ścienne?

panele ścienne

Dla wielu koncepcja drewnianych paneli ściennych kojarzy się z nudnym oraz monotonnym sposobem na wystrój mieszkania. Oczywiście jest to nieprawda. Istnieje mnóstwo możliwości na stworzenie kreatywnych oraz przyjemnych dla oka kombinacji, które z pewnością trafią w Twój gust. Możliwości jest naprawdę wiele. Możesz próbować wymian paneli, różnych rodzajów lub możesz także je pomalować. Nie jest to trudny proces, ale zdecydowanie lepiej jest mieć troszkę pojęcia przed podjęciem się takiej operacji. Jeśli zastanawiałeś się nad tym rozwiązaniem to trafiłeś idealnie, ponieważ w tym artykule dowiesz się, jak pomalować panele ścienne oraz poznasz kilka interesujących, oraz przydatnych wskazówek dotyczących tego tematu.

Które panele będą lepsze – starsze, czy nowsze?

Drewno od dawna jest używane do gustownego oraz praktycznego wystroju mieszkania. W dawnych latach rzeźbione drewniane panele z mahoniu, dębu, orzecha, a nawet sosny zapewniały pewne właściwości izolacyjne i dźwiękochłonne oraz podkreślały znaczenie pomieszczenia. Nadal można kupić antyczną boazerię, ale takie elementy kosztują naprawdę spore sumy pieniędzy. Tutaj pojawia się pytanie, które panele będą lepsze. Mowa oczywiście o starszych oraz nowszych modelach. Jedni zdecydują się na tańsze oraz nowsze modele, które będą pasowały do większej ilości elementów, podczas gdy inni będą przekonani do starszych i nieco bardziej prestiżowych paneli. Ten wybór to tylko i wyłącznie indywidualna kwestia każdego klienta. Jeśli natomiast rozglądasz się za nowszymi kolekcjami paneli to sprawdź podany link: https://efekciarnia.pl/1332-betonowe.

Jak pomalować panele ścienne?

Sposobów na wykonanie tego zadania, również jest kilka. Pamiętaj, że możesz zrobić to samodzielnie lub zatrudnić do wykonania tego specjalnie wykwalifikowanych pracowników z renomowanej firmy. Poniżej znajdziesz więcej kluczowych informacji.

Pomoc profesjonalistów, czy samodzielna praca?

Jeśli zamierzasz doprowadzić Twoje nowe panele ścienne do stanu, który będzie idealnie pasować do wystroju mieszkania to musisz przygotować się na mnóstwo ciężkiej i nieprzyjemnej pracy. Wykonując to zadanie musisz nastawić się na to, że może Ci ono najzwyczajniej w świecie nie wyjść i Twoje panele zostaną źle wykonane lub permanentnie uszkodzone. Tutaj świetnym pomysłem staje się zatrudnienie specjalistów. Wykwalifikowani pracownicy z pewnością wykonają prace bezbłędnie i sprawią, że odczujesz satysfakcję. Minusem tego będą niestety wysokie koszty pracy, co w dzisiejszych czasach jest nieuniknione

Pierwszym krokiem powinno być czyszczenie.

Szczegółowe czyszczenie paneli to podstawa. Dzięki temu pozbędziesz się brudu oraz plam z powierzchni, która będzie w niedalekim odstępie czasu malowana. Kluczem będzie też wyposażenie siebie w odpowiednie do tego zadania preparaty. Najlepsze oferty znajdziesz zaraz po wpisaniu przykładowych fraz w wyszukiwarkę. Zanim jeszcze podniesiesz gąbkę, aby zacząć używać tego toksycznego środka czyszczącego, załóż sprzęt ochronny – ubranie z pełnymi rękawami, gumowe rękawiczki, okulary i maskę oddechową – i otwórz okna w pomieszczeniu, aby odpowiednio przewietrzyć. Następnie rozcieńczyć TSP w wiadrze z wodą i przetrzeć drewniane panele gąbką zwilżoną roztworem.

Postaraj się zabezpieczyć wszystko farbą malarską

Dzięki zastosowaniu taśmy malarskiej nie będziesz musiał martwić się długim oraz żmudnym procesem zmywania rozpryskanej farby. Mianowicie kładąc kilka starych gazet lub ściereczki zyskujesz zaawansowaną ochronę przed zabrudzeniami na długi czas malowania. Jeśli jest listwa lub sufit, którego nie chcesz, aby farba przypadkowo zabarwiła się.

Nałóż dwie cienkie warstwy podkładu blokującego plamy

Nałóż warstwę podkładu na powierzchnię, aby zapobiec prześwitywaniu słojów, niedoskonałości itp. przez ostatnią warstwę farby. Wybór odpowiedniego podkładu jest kluczowy. Zaaplikuj dwie delikatne warstwy wybranej przez Ciebie farby. Podczas rozprowadzania farby staraj się to robić delikatnie i zapobiegać nagromadzeniu się materiału w rowkach.