Rękawiczki foliowe jednorazowe – dlaczego warto ich używać?

rękawiczki jednorazowe

Rękawiczki foliowe jednorazowe na stałe weszły do zestawu akcesoriów, bez których trudno wyobrazić sobie zakupy, wizytę na stacji benzynowej czy u fryzjera. Niewątpliwie na wzrost ich popularności wpłynęła sytuacja epidemiczna na świecie. Korzystanie z rękawiczek foliowych ma jednak faktycznie wiele zalet, pozwalając chronić skórę dłoni przed kontaktem z zabrudzeniami lub patogenami. Dlaczego warto z nich korzystać w sytuacjach życia codziennego?

Dlaczego warto używać jednorazowych rękawiczek foliowych?

Rękawiczki foliowe jednorazowe – dlaczego warto korzystać z nich w wielu codziennych sytuacjach?  Chociaż rękawiczki foliowe są dość cienkie, bo ich grubość nie przekracza 13 mikronów, stanowią skuteczną barierę pomiędzy skórą a środowiskiem zewnętrznym. Nie są to rękawiczki przeznaczone do długotrwałego stosowania w trudnych warunkach, jednak w przypadku krótkotrwałego kontaktu, stanowią wystarczającą ochronę. Pozwolą uniknąć zabrudzenia dłoni, a jednocześnie zmniejszają ryzyko przeniesienia zarazków w sytuacji, kiedy tych samych przedmiotów dotyka wiele osób. Rękawiczki foliowe stanowią więc środek pozwalający na zwiększenie poziomu higieny, zarówno osobistej, jak i mającej na celu ochronę osób trzecich.

Kiedy używać jednorazowych rękawiczek foliowych?

Rękawiczki foliowe jednorazowe – kiedy używać, aby uzyskać wymierne korzyści? Odpowiedź na tak postawione pytanie obejmować będzie wiele rozmaitych, codziennych sytuacji. Rękawiczki foliowe są nieodzowne podczas robienia zakupów na samoobsługowych stoiskach z pieczywem lub warzywami. Korzystając z nich, mamy pewność, że nie przenosimy na towar żadnych własnych bakterii. W tym samym celu rękawiczki używane mogą być przez sprzedawców w działach mięsnych lub garmażeryjnych, ale także w barach, podczas nakładania posiłków na talerze.

Jednorazowe rękawiczki foliowe ochronią skutecznie dłonie podczas nakładania na włosy rozmaitych preparatów koloryzacyjnych lub pielęgnacyjnych. Z tego względu stanowią nieodłączny element wyposażenia salonów fryzjerskich i gabinetów kosmetycznych. Przydadzą się również podczas tankowania paliwa oraz w czasie sprzątania, jeśli nie chcemy, aby doszło do bezpośredniego kontaktu skóry z jakimiś substancjami – zabrudzeniami lub detergentami.

Przed czym chronią jednorazowe rękawiczki foliowe?

Rękawiczki jednorazowe foliowe nie stanowią bariery nieprzenikalnej dla wirusów czy bakterii, zwłaszcza podczas długotrwałego stosowania. Ich szczelność nie jest testowana pod tym kątem i zasadniczo nie to jest celem ich noszenia. Rękawiczki jednorazowe foliowe  – przed czym chronią? Jest prawdą, że zabezpieczenie rąk rękawiczkami jednorazowymi zmniejsza transmisje wszelkiego rodzaju patogenów, chroniąc zarówno osobę noszącą rękawiczki, jak i osoby trzecie, mogące dotykać tych samych przedmiotów. Nie jest to ochrona bezwzględna, jednak w sytuacjach niezwiązanych z procedurami medycznymi – wystarczająca.

Rękawiczki takie chronią również przed zabrudzeniem, jako środek doraźny, do krótkotrwałego stosowania. Chociaż  rękawiczki  foliowe nie nadają się do pracy przez cały dzień, to z powodzeniem można w nich wymieszać mięso na burgery, zachowując podstawowe zasady higieny, czy nałożyć produkt do koloryzacji  na włosy. W sytuacjach niezbyt długiego kontaktu z substancją, której chcemy uniknąć, jednorazowe rękawiczki foliowe sprawdzą się równie dobrze, co zdecydowanie droższe winylowe lub lateksowe.

Rękawiczki foliowe jednorazowe – gdzie kupić?

Rękawiczki foliowe jednorazowe sprzedawane są w opakowaniach, najczęściej po 100 sztuk. Są to rękawiczki uniwersalne, co znaczy, że pasują zarówno na prawą, jak i lewą dłoń. W zależności od rodzaju, mogą być pakowane indywidualnie lub po kilkadziesiąt sztuk z otworem, do powieszenia i zrywania kolejnych rękawiczek (takie najczęściej dostępne są w sklepach, np. na stoiskach z pieczywem).

Rękawiczki foliowe jednorazowe można kupić u producentów wyrobów foliowych oraz rękawic ochronnych. Dostępne są również we wszystkich sklepach i hurtowniach z artykułami BHP. Korzystne oferty na zakup rękawiczek foliowych uzyskać można również w sklepach i hurtowniach działających online.