Ile kosztuje projekt kuchni?

kuchnia

Kuchnia staje się sercem domu, gdzie nie tylko się gotuje, ale również dzieją się inne rzeczy. Przykładem może być chociażby miłe spotkania przy kawie, obiad dla znajomych, itd. Aby jednak każda osoba mogła czuć, że jej kuchnia faktycznie staje się takim głośno bijącym sercem w domu, należy zadbać o jej wyposażenie. Każdy dąży do tego, aby pomieszczenie to stało się nie tylko ergonomiczne, ale także estetyczne. Pomóc w tym może projekt kuchni z Inowrocławia, jaki zostanie wykonany na specjalne zamówienie. Ile kosztuje projekt kuchni?

Wykonawca projektu kuchni

Na finalną cenę wpływ będzie mieć m.in. osoba, która podejmie się wykonania owego projektu. Wszyscy od razu skierują swoje myśli do architekta wnętrz, ale trzeba tak naprawdę rozszerzyć nieco to pojęcie. Można mieć do czynienia z indywidualnym biurem architektonicznym. Po taki projekt można również zgłosić się do stolarza. Do tego projekt kuchni na zamówienie można zakupić w samym studio kuchennym. Skoro mowa o projektach, to należy również przypomnieć, że tak naprawdę można wykonać je także samodzielnie. W internecie nie brakuje specjalnych stron, które mogą stać się drogowskazem w tym temacie, dzięki czemu uda się wykonać indywidualny projekt samodzielnie.

Powierzchnia pomieszczenia

Kolejnym czynnikiem jest powierzchnia kuchni, z jaką ma się do czynienia. Szacuje się, że pod tym względem średnia cena za jeden metr kwadratowy, w biurze projektowym wynosi ok. 150 zł. Teraz pozostaje tylko przemnożyć to przez metraż kuchni i otrzymuje się szacunkową cenę. Chociaż, dodatkowym utrudnieniem, które może podnosić cenę, jest połączenie m.in. kuchni z salonem. Do tej pory były to dwa osobne pomieszczenia, ale klient może sobie zażyczyć zmian. Wtedy to projekt kuchni we Wrocławiu będzie nieco droższą, ale nadal opłacalną kwestią.

Sam projekt czy…?

No właśnie, należy sobie odpowiedzieć na pytanie, czy komuś będzie zależało na samym projekcie, czy też na projekcie połączonym z wykonaniem. Jak łatwo się domyślić – ta druga wersja jest droższa, ale także opłacalna. Dlaczego? Ponieważ tak naprawdę inwestor przychodzi na gotowe i nie musi się kompletnie niczym przejmować. Jedyne co, to pozostaje mu cieszyć się z pięknej i nowoczesnej kuchni, która zostanie dopasowana do jego potrzeb. Tak, można śmiało samodzielnie podejść do realizacji projektu, który otrzyma się do ręki, ale należy zdać sobie sprawę, że zajmuje to zdecydowanie więcej czasu.

Niekiedy otrzymuje się od architekta projekt z gotową listą zakupów, jakie trzeba wykonać. Architekt wskazuje również sklepy, gdzie dane rzeczy są dostępne. Jeżeli ktoś zamawia projekt kuchni u stolarza, to otrzyma również do tego meble, które zostaną wykonane specjalnie dla danej osoby. To także będzie czynnik, który sprawi, że ostateczna cena będzie nieco większa.

Dlatego osoby chcące znaleźć odpowiedź na to pytanie, powinny udać się do architekta/stolarza/studia kuchennego po to, aby poprosić o indywidualną wycenę. Pomoże to poznać koszt szacunkowy, który finalnie dużo się nie zmieni.