Co daje masaż tajski?

masaż

Tradycyjny masaż tajski jest sztuką uzdrawiania związaną z wpływami zarówno ajurwedy, jak i tradycyjnej medycyny chińskiej. Jest to rodzaj głębokiego masażu ciała z wykorzystaniem różnorodnych technik, w tym głębokiej kompresji mięśni, mobilizacji stawów i akupresury. Podczas sesji masażysta używa rąk, kolan, nóg, stóp oraz angażuje całe ciało pacjenta. Co należy wiedzieć o wykonywanym w Warszawie masażu tajskim? Komu jest szczególnie polecany, a także co daje taki zabieg?

Warszawa – masaż tajski i jego charakterystyka

Tajski masaż jest rodzajem zabiegu, który odbywa się na miękkim materacu w celu wykorzystania bodźca mechanicznego w postaci gestów i manewrów terapeutycznych, które pozwalają ciału się zrelaksować. Jest to starożytna praktyka uzdrawiania pochodząca z Azji, której historia sięga ok. 7 000 lat.

Znacznie różni się od technik stosowanych podczas masażu klasycznego czy masażu shiatsu, które również wykonywane są w Warszawie. Masaż tajski w przeciwieństwie do wymienionych zaleca aktywne uczestnictwo osoby, na której wykonywany jest zabieg, przypominając tym samym zajęcia fizjoterapeutyczne, aniżeli tradycyjny masaż.

Wskazania do odbycia masażu tajskiego

Masaż tajski ma wiele korzyści dla zdrowia fizycznego i psychicznego. Należy wiedzieć, że pierwotnie te techniki leczenia były wykonywane na starożytnych tajlandzkich wojownikach, aby odzyskać siły po zaciętych bataliach.

Obecnie tajska metoda masażu polecana jest szczególnie osobom cierpiącym na zaburzenia depresyjne, czy doświadczającym długotrwałego stresu, choćby przez miejsca pracy, które negatywnie wpływają na ich zdrowie psychiczne i fizyczne. Osoby chronicznie zmęczone i narzekające na brak energii również znajdą profity z odbycia masażu tajskiego.

Wykonywany w Warszawie – masaż tajski wskazany jest w przypadku:

  • Zaburzonych procesów metabolicznych;
  • Chronicznego narażenia na stres;
  • Obecności stanów napięcia;
  • Depresji;
  • Bólów głowy i stanów migrenowych;
  • Dysfunkcji narządów wewnętrznych;
  • Ograniczenia w zakresie ruchomości stawów;
  • Bólu układu mięśniowo-szkieletowego (reumatyzm, artretyzm itp.).

Osobom chcącym przyśpieszyć metabolizm i wesprzeć spalanie tkanki tłuszczowej zaleca się również poddanie regularnemu masażowi tajskiemu. Dodatkowo wzmacnia on pracę układu mięśniowo-szkieletowego, krwionośnego, limfatycznego, pokarmowego i hormonalnego. Masaż tajski działa bardzo dobrze na pacjentów w każdym wieku.

Co daje masaż tajski?

Działanie wykonywanego w Warszawie masażu tajskiego oddziałuje zarówno na sferę fizyczną, jak i psychiczną. Mówi się również, że prawidłowo wykonany rodzaj naturalnego leczenia wspomaga układ odpornościowy oraz odtruwa organizm.

Tradycyjnie wykonywany masaż tajski jednoczy ciało i umysł oraz poprawia samopoczucie. Masaż tajski może być stosowany w celach profilaktycznych lub terapeutycznych. Wśród swoich zalet masaż ten pozwala rozluźnić mięśnie, nabrać elastyczności i umożliwić wykonywanie na co dzień bogatszej amplitudy ruchów. Ucisk i rozciąganie praktykowane podczas sesji masażu tajskiego łagodzi również napięcia nerwowe i zaburzenia snu.

Masaż tajski w Warszawie – tradycyjna metoda relaksacji

Masaż uwalnia umysł od nagromadzonego stresu, łagodzi napięcia i sztywność w ciele, korzystnie wpływa na krążenie krwi i limfy oraz poprawia jakość snu. Pomimo tego istnieją pewne przeciwwskazania do przeprowadzenia masażu tajskiego, np. dla kobiet w ciąży, dzieci i osób zmagających się z poważnymi chorobami. W razie wątpliwości warto zasięgnąć porady u lekarza przed podjęciem zabiegu.