Jakie akcesoria samochodowe warto posiadać?

akcesoria samochodowe

Posiadanie samochodu daje ogromną swobodę i satysfakcję. Wygodę – bo wszędzie będzie można dojechać bez problemu. Satysfakcję – ponieważ nie trzeba będzie oczekiwać na wiecznie spóźniającą się komunikację miejską. Dzięki własnemu pojazdowi mechanicznemu dojazd z Katowic do Pyrzowic, czy też na innych trasach, będzie można pokonać bardzo szybko. Warto jednak zadbać o to, aby w samochodzie znalazły się niezbędne akcesoria. Takie, które sprawią, że będzie można odczuwać zdecydowanie większy komfort jazdy. O jakich akcesoriach jest dokładnie mowa?

Nawigacja GPS

Jeżeli już kogoś faktycznie interesuje dojazd z Katowic do Pyrzowic, to warto mieć pod ręką odpowiednią nawigację. Można bez problemu skorzystać z tej, która zainstalowana jest w każdym smartfonie. Każdy kierowca takie urządzenie ma, dlatego odnalezienie poszukiwanej trasy nie będzie stanowiło tak dużego problemu. Warto jednak zadbać o to, aby w samochodzie znalazł się odpowiedni uchwyt, dzięki czemu taki smartfon będzie można wygodnie ułożyć. Spoglądanie na mapy nie będzie stanowiło takiego problemu.

Uchwyt można zamontować na szybie lub też będzie można go umieścić nad radiem. Niektórzy mogą również dokupić osobne urządzenia GPS, jakie w zestawie będą miały dołożone odpowiednie akcesoria, ułatwiające jej zamontowanie w samochodzie.

Apteczka samochodowa

Jeżeli chodzi o niezbędne akcesoria samochodowe, to nie można zapomnieć o apteczce. Nie można o tym zapomnieć, ponieważ może to być właśnie ten element, który będzie w stanie uratować życie człowieka. Wiele mówi się o tym, że obecność apteczki w samochodach powinna zostać uregulowana nawet przepisami prawnymi. Po to, aby dać wyraźnie znać, że pomimo swoich niewielkich rozmiarów, apteczka jest bardzo ważna. Warto również na bieżąco kontrolować to, co w takiej apteczce się znajduje. W środku powinny znaleźć się takie elementy, jak rękawice winylowe, opaska elastyczna, kompresy na rany, chusta trójkątna, plastry z opatrunkiem. Jeżeli ktoś chce być pewny tego, że ma do czynienia z dobrą apteczką, powinien sprawdzić, czy jest ona oznaczona normą DIN13164.

Linka do holowania

Niektórzy zwracają uwagę na to co jest niezbędne, a inni na modne dodatki. Wśród tych pierwszych znaleźć można linkę holowniczą. Na ulicy ma się do czynienia z różnymi sytuacjami. Niekiedy po prostu samochód odmówi posłuszeństwa. Jeżeli ktoś ma linkę holowniczą, będzie mógł prosić o pomoc swoich znajomych. Przy pomocy linki, będzie można odholować samochód do wskazanego miejsca, np. do warsztatu. Warto zwrócić uwagę na to, czy linka ma siłę uciągu, która oscyluje w granicach 2500 – 3000 kg. Zalecana długość to takie cztery metry. Nie ma też co przesadzać z jej zbyt dużą długością, ponieważ przy holowaniu może stanowić to nie lada problem.

Alkotest

Do wyboru są one w różnych formach. Jednorazowego użytku, jak również wielorazowego. Nie jest to obowiązek, ale warto mieć pod ręką takie akcesoria samochodowe. Warto dbać nie tylko o siebie, ale o swoich bliskich, jak również inne osoby, jakie znajdują się na ulicy. Nawet jeżeli komuś wydaje się, że procenty wywietrzały mu z głowy, to i tak powinien się samodzielnie sprawdzić. W szczególności, że alkotesty i alkomaty nie mają dużych rozmiarów. Będzie można je bez problemu schować do schowka znajdującego się po stronie pasażera.

Zestaw podręcznych narzędzi

Na wypadek gdyby doszło do jakiejś awarii w samochodzie. Niektóre można usunąć od ręki – o ile posiada się odpowiedni zestaw narzędzi. W jego skład powinien wejść m.in. lewarek, który pomoże podnieść auto. Dzięki niemu zmiana koła w samochodzie nie będzie stanowiła żadnego problemu. Śrubokręt, niezbędne klucze w odpowiednim rozmiarze, czy nawet młotek i łom – oto taka lista niezbędników, jakie warto trzymać w kufrze.

Są też i inne akcesoria samochodowe, jak chociażby trójkąt ostrzegawczy, czy też gaśnica. Warto również pomyśleć o kablach rozruchowych, czy też latarce, aby można było zajrzeć pod spód samochodu, jeżeli będzie taka potrzeba.