Dobrej jakości czekolada – gdzie kupić?

Czekolada to przysmak uwielbiany nie tylko przez dzieci, ale także przez starsze osoby. Pomimo obfitości składników odżywczych, czekolada w ostatnim czasie nie cieszy się dobrą sławą. Dlaczego? Otóż warto wiedzieć, że jej jakość różni się między sobą  – kakao, które jest jej głównym składnikiem występuje w większych lub w mniejszych ilościach. Czym kierować się przy wyborze czekolady i dlaczego warto sięgać po najwyższej jakości?

Niesamowite właściwości czekolady

Czekolada to słodki przysmak, który od dziesiątek lat jest ulubionym produktem miłośników łakoci. Czekolada dostarcza nie tylko wyjątkowych doznań smakowych, ale także stanowi skarbnicę wielu cennych witamin i minerałów. Czekolada, a konkretnie kakao w niej zawarte, to doskonałe źródło magnezu, wapnia i witamin z grupy B. Kostka dobrej jakości czekolady, spożywana od czasu do czasu, pozwala uzupełnić niedobory tych jakże ważnych pierwiastków i co najważniejsze – jej jedzenie może sprawić naprawdę ogromną przyjemność. Spożywanie czekolady poprawia samopoczucie i nie bez powodu obdarowujemy nią bliskie osoby. Oprócz tego czekolada uznawana jest za jeden z najsilniejszych afrodyzjaków.

Czekolada dobrej jakości, czyli jaka?

Sklepowe półki dosłownie uginają się pod ciężarem czekoladowych wyrobów w różnych wariantach smakowych i z przeróżnymi dodatkami. Warto pamiętać, że typowe, sklepowe czekolady, produkowane na wielką skalę, zawierają w swoim składzie znikome ilości kakao, czyli produktu, który jest ściśle powiązany z ich jakością. Jeśli zależy nam na dobrej jakościowo czekoladzie, powinniśmy znaleźć prawdziwy sklep z czekoladą, który oferuje najwyższej klasy łakocie. Na co zwracać uwagę przy wyborze czekolady? Przede wszystkim na zawartość kakao. Czekoladę, która ma powyżej 80% zawartości kakao w składzie, można nazwać „prawdziwą” czekoladą. Każdy marketowy produkt, w którym jego zawartość wynosi około 30% nie powinien być nazywany czekoladą, a wyrobem o smaku czekoladowym.

Gdzie kupić dobrej jakości czekoladę?

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że można ją kupić dosłownie wszędzie. Problem jest jednak w momencie, gdy chcesz znaleźć naprawdę dobrej jakości produkt, o świetnym składzie i wyprodukowany z najwyższą starannością. Warto pamiętać o tym, że drzewa kakaowe naturalnie występują jedynie na ubogich terenach Afryki. Dobrze zatem będzie, jeśli sprawdzisz czy kakao, z którego wytwarzana jest czekolada, zostało dostarczone przez firmę przestrzegającą etyki pracy. Niestety, jak się okazuje, do pozyskiwania tego cennego surowca często wykorzystywane są dzieci, którym nie uzyskują należytej zapłaty za swoją pracę. Czekolada to przysmak o wieloletniej tradycji. Warto więc znaleźć sklep z czekoladą, przykładający szczególną uwagę nie tylko do jakości, ale także do sposobu pozyskiwania kakao.

Czekolada na specjalne okazje

Wyjątkowe okazje wymagają wyjątkowej oprawy. Jeśli przygotowujesz przyjęcie, niekoniecznie tylko dla dzieci, możesz zaskoczyć gości czekoladową fontanną. W ostatnim czasie taka atrakcja robi prawdziwą furorę wśród miłośników łakoci. Cała zabawa polega na tym, że goście wybierają swój ulubiony owoc, nabijają go na długi patyczek i zanurzają w pysznej, płynnej czekoladzie. Czekolada do fontanny nie różni się w smaku od tej zamkniętej w tradycyjnej tabliczce, ale wyróżnia ją struktura i sposób podania. Czekolada do fontanny zwykle przybiera formę łatwych do rozpuszczenia pastylek, które umieszcza się w specjalnym urządzeniu. Urządzenie to ma za zadanie stale podgrzewać czekoladę, która spływa kaskadą po kilku platformach, tworząc efekt fontanny. Taka fontanna zajmuje zwykle centralne miejsce, a tuż obok niej rozstawiane są talerze ze świeżymi owocami i delikatnymi piankami. Jest to naprawdę wyjątkowa atrakcja, która coraz częściej gości na weselach, urodzinach i hucznych imprezach okolicznościowych. Wiele sklepów zajmujących się sprzedażą czekolady do fontanny oferuje możliwość wypożyczenia urządzenia do stworzenia wyjątkowo okazałej czekoladowej atrakcji.