Drzwi antywłamaniowe – dlaczego warto?

Współcześni złodzieje wykazują się nie lada fantazją, aby móc sforsować zabezpieczenia do domów i do innych miejsc, gdzie znaleźć można różne, cenne rzeczy. Czy im się udaje? To zależne już od poziomu zabezpieczeń, jakie znajdują się w domach. Im jest ich więcej, tym dla danej osoby lepiej. Tym większa pewność, że nic nie zostanie skradzione. Jedną z rzeczy, która chronić może przed potencjalnymi złodziejami, są drzwi antywłamaniowe. Nie każdy jest do nich przekonany, dlatego warto nadmienić, czym wyróżniają się owe drzwi. Pomoże to zyskać pewność, że ich zakup będzie na pewno dobrą inwestycją.

Zalety drzwi antywłamaniowych

Drzwi antywłamaniowe ze Szczecina, jak również z wielu innych miast, mają wiele zalet. Na samym początku można wymienić chociażby elementy, których nie spotyka się w drzwiach standardowych. Są to materiały, które zostały specjalnie tak dopracowane, aby mogły zapewniać maksymalny poziom ochrony. Mowa tutaj chociażby o zamkach bolcowych. Ktoś powie, że są one dostępne w zwykłych drzwiach. To fakt, ale w tym wypadku ma się do czynienia z dodatkowymi modelami, które zapewniają jeszcze lepszą ochronę. Nie można również zapomnieć o wzmacnianych zawiasach, jak również ościeżnicach z blachy stalowej. Warto również nadmienić, że w newralgicznych miejscach, które są łatwe do pokonania, zakładane są dodatkowo bolce antywyważeniowe.

Zwiększona ochrona dla drzwi

Skoro już o materiałach mowa, to należy wymienić także takie elementy, jak metalowy próg uniemożliwiający wyważenie od dołu czy też montaż przekładek na skrzydle. To właśnie dzięki temu będzie można być pewnym tego, że nie będzie szans (a przynajmniej zostaną one zlikwidowane do minimum) na to, aby skrzydło nie zostało przewiercone. Całe drzwi antywłamaniowe ze Szczecina będą dobrym wsparciem – nie tylko dla domów jednorodzinnych, ale także dla mieszkań. Jak już było powiedziane – złodzieje wyróżniają się wyjątkową kreatywnością, jeżeli chodzi o pokonanie takich zabezpieczeń. Jednak będzie im to szło na tyle długo, że zwrócą oni na siebie uwagę innych osób lub też właściciele zdążą wrócić do domu.

Klasa antywłamaniowa

Decydując się na zakup takich drzwi, zawsze należy zwrócić uwagę na to, z jakiej klasy produktem ma się do czynienia. Klasy antywłamaniowe oznaczane są za pomocą symbolu RC2, RC3 oraz RC4. Warto dokładnie zagłębić się w dokładny opis tych klas, aby wiedzieć, przed jakimi narzędziami zabezpieczone są dane drzwi. Równie ważne, jak klasy antywłamaniowe, są certyfikaty, które są najlepszym potwierdzeniem tego, z jakimi dokładnie drzwiami ma się do czynienia. Certyfikaty to najlepszy dowód tego, że owe drzwi przeszły szereg testów, zanim zostały wprowadzone do użycia. Owe certyfikaty zostają przyznane przez niezależne urzędy, dlatego tym bardziej można im wierzyć. 

Jeżeli tylko ktoś chce być pewny tego, że jego dom zostanie ochroniony w odpowiedni sposób, to jak najbardziej powinien postawić na dobre drzwi antywłamaniowe, które na dodatek powinny zostać połączone z innymi zabezpieczeniami.