Folia drewnopodobna do samochodu – właściwości

Od samych początków motoryzacji, właściciele aut pragnęli, aby te były ich największą dumą i symbolem ich statusu. Dbano więc o to, by auta wykonywane były z możliwie najlepszych dostępnych materiałów takich jak drewno czy skóry zwierzęce. Niestety z czasem tworzywa te zaczęły być stosowane coraz rzadziej, głównie z powodu wzmocnienia świadomości ekologicznej oraz kosztów związanych z wykorzystaniem naturalnych materiałów, dlatego dziś naturalne drewno czy skóry zwierzęce spotkać można jedynie w niektórych modelach klasy premium. Na szczęście, dzięki rozwojowi technologii, również Ty możesz stworzyć klasyczny klimat we wnętrzu swojego auta, wystarczy do tego folia drewnopodobna do samochodu!

Okleina drewnopodobna do samochodu – postaw na jakość

Wysokiej jakości okleina drewnopodobna do samochoduodświeży wnętrze Twojego auta i nada mu klasycznego sznytu. Czym się kierować w wyborze odpowiedniej folii samochodowej? Drewno, a raczej drewnopodobny materiał, z którego jest wykonana, powinien przykryć wszystkie widoczne ślady zużycia na plastikowych elementach deski rozdzielczej, czy bokach drzwi.

Folia zabezpieczy również elementy plastikowe przed ich dalszą degeneracją. Okleiny samochodowe wyróżniają się bowiem wysoką odpornością na zmywanie oraz ścieranie, bardzo trudno jest więc je zniszczyć.

Z tego też powodu folia może nam również posłużyć w nowszych, jeszcze nie wysłużonych, pojazdach w celu zabezpieczenia ich wnętrza.

Folia drewnopodobna do samochodu – łatwy montaż

Folia samochodowa do zastosowań wewnętrznych jest stosunkowo prosta w użyciu. Jeżeli masz chwilę na to, aby zająć się oklejeniem elementów wnętrza swojego samochodu, z powodzeniem możesz wykonać tę czynność samodzielnie. Musisz tylko pamiętać o kilku prostych rzeczach:

  • Przed rozpoczęciem oklejania elementów wnętrza samochodu warto je zdemontować, to zdecydowanie ułatwi Ci pracę oraz umożliwi oklejenie każdego elementu w całości
  • Pamiętaj również o tym, aby element przed rozpoczęciem nakładania folii oczyścić i odtłuścić – jest to bardzo ważny etap, który umożliwi folii dokładne i mocne przywarcie do oklejanego elementu
  • Wytnij fragment folii, pamiętając, aby był on większy niż element, który zamierzasz okleić
  • Przyłóż fragment folii do elementu i powoli odklejaj znajdujący się pod nią papier transferowy, tak aby na folii nie pojawiły się pęcherzyki powietrza oraz fałdki
  • Aby folia dokładniej przylegała do oklejanego elementu, możesz podgrzać ją trochę np. używając w tym celu suszarki do włosów – uważaj jednak przy oklejaniu plastików, bowiem zbyt wysoka temperatura może spowodować ich odkształcenie lub nawet nadtopienie, uniemożliwiając tym samym ich ponowny montaż lub kompletnie je niszcząc
  • Nadprogramową ilość folii odetnij nożykiem

Jak widzisz cały proces nakładania folii, jest stosunkowo prosty, nie potrzeba do niego żadnych specjalistycznych narzędzi, chociaż przy większych elementach przydatna przy usuwaniu pęcherzyków powietrza okazać się może plastikowa lub gumowa rakla.

Niemniej jednak, jest to zadanie, które z powodzeniem każdy jest w stanie wykonać na własną rękę w domowym zaciszu.

Folia samochodowa à la drewno – a może jakiś inny wzór?

Okleina drewnopodobna do samochodu świetnie sprawdzi się we wnętrzach klasycznych samochodów lub w autach marek premium takich jak BMW, Audi lub Mercedes.

Nie musisz jednak ograniczać się do tego jednego wzoru. Folia drewnopodobna do samochodu to nie jedyne rozwiązanie!

Dostępne są bowiem różne wzory, między innymi szczotkowane aluminium czy carbon, które świetnie będą pasować do młodszych aut w typie sportowym – możliwości jest wiele.

Zaletą oklein samochodowych jest również ich niewygórowana cena. Ceny folii zaczynają się od 20 zł za 1m2 folii. Niska cena sprawia, że bez problemu możesz przetestować na wnętrzu swojego samochodu kilka wzorów, tak aby dobrać ten, który najbardziej Ci odpowiada i zostanie z Tobą na dłużej.

Kiedy już będziesz pewien, jaki wzór najbardziej Ci odpowiada i najlepiej pasuje do charakteru Twojego auta, możesz zdecydować się na zakup polecanych folii premium np. tych produkowanych przez firmę M3. Ceny takich oklein zaczynają się od 90 zł za 1m2 folii.