Fotowoltaika dla firm

Prąd w naszym kraju produkowany jest głównie przez elektrownie opalane węglem brunatnym i kamiennym. Cały czas małą jego część stanowi energia z odnawialnych źródeł, która nazywana jest czystą energią. Niestety elektrownie węglowe emitują każdego roku do atmosfery potężne ilości dwutlenku węgla i innych gazów cieplarnianych, mających znaczny wpływ na zanieczyszczenie środowiska i ocieplenie klimatu. Unia Europejska i rządy państw członkowskich dążą więc do tego, aby stopniowo odchodzić od prądu z węgla i zamieniać go prądem z wiatru, słońca lub wody. W tym celu tworzone są liczne programy, których celem jest wsparcie podmiotów w inwestycji polegającej na utworzeniu elektrowni zasilanych źródłami odnawialnymi. W Polsce bardzo popularne stały się w ostatnich latach elektrownie słoneczne. W związku z tym, są one chętnie montowane przez osoby prywatne, gospodarstwa rolne i przedsiębiorstwa. Skupmy się jednak nad panelami fotowoltaicznymi dla firm. Czy takie rozwiązanie jest opłacalne dla przedsiębiorców? Czy to dobra inwestycja?

Instalacje fotowoltaiczne dla firm

Panele fotowoltaiczne pozwalają na uzyskanie energii elektrycznej ze słońca. Dzięki temu jesteśmy w stanie produkować swój własny prąd, pochodzący z odnawialnego źródła energii. Firma, która zdecyduje się na taką inwestycję, z pewnością odniesie duże korzyści.
Najważniejszym plusem paneli fotowoltaicznych dla firm jest oszczędność. Przy założeniu, że dany przedsiębiorca posiada swoje własne hale produkcyjne lub magazynowe, możemy stwierdzić, że powierzchnia przeznaczona na montaż paneli jest dość znacząca. Dzięki temu ma możliwość montażu dużej instalacji, która będzie w stanie produkować znaczące ilości energii elektrycznej. Pozwoli to na uzyskanie niezależności energetycznej lub znacznego obniżenia rachunków za prąd. Fotowoltaika dla firm może również uzupełniać energię w przypadku spadków napięcia lub przerw w dostawie prądu z sieci. Panele są również dobrym rozwiązaniem dla mikrofirm. Idealnie sprawdzają się tutaj małe instalacje o mocy 50 kWp. Nie wymagają one dodatkowego zgłoszenia, więc mamy do czynienia z minimum formalności. Pozwoli to jednak zmniejszyć obciążenie firmy, wynikające z kosztów za dostawę energii elektrycznej.
Duża zaletą paneli fotowoltaicznych dla firm jest również ich ekologiczny charakter. Decydując się na produkcję prądu ze słońca przykładamy się do ochrony środowiska. Jest to w dzisiejszych czasach ogromnie ważne, ponieważ duże zanieczyszczenie powietrza ma negatywny wpływ na nasz stan zdrowia. Montaż fotowoltaiki w firmie to doskonały ruch, którym dajemy również przykład innym przedsiębiorcom. Z uwagi na ekologiczny charakter firmy posiadającej swoje własne panele, możemy wykorzystać to marketingowo. Wiele osób w dzisiejszych czasach zwraca bowiem uwagę na to, czy dane produkty zostały stworzone w zgodzie z naturą. Urządzenia zasilane prądem ze słońca będą więc świetnym narzędziem reklamowym, które może przyciągnąć nowych klientów.

Czy panele słoneczne dla firm są opłacalne?

Biorąc pod uwagę kwestie finansowo-ekologiczne możemy stwierdzić, że panele fotowoltaiczne dla firm są wysoce opłacalną inwestycją. W szczególności w dobie ciągłych podwyżek cen prądu, gdzie każdego roku energia elektryczna staje się coraz droższa. Dążenie Unii Europejskie do dywersyfikacji produkcji prądu i zwiększenia znacznie źródeł odnawialnych sprawia ponadto, że dla firm dostępnych jest kilka programów, które pozwalają na uzyskanie ciekawych dotacji. Dostępne są również preferencyjne pożyczki państwowe na bardzo niski procent. Wszystko to pozwala znacznie zmniejszyć nakład na inwestycję związaną z zakupem i montażem paneli fotowoltaicznych. Firma decydująca się na zakup fotowoltaiki, może liczyć również w naszym kraju na liczne preferencje podatkowe.

Jak znaleźć wykonawcę fotowoltaiki?

Będąc przedsiębiorcą, warto szukać dostawców, których oferty skrojone są pod polski biznes. Taką firmą jest z pewnością MBMSolar z Poznania. Bardzo duże doświadczenie i wiele zrealizowanych inwestycji na terenie całego kraju sprawiają, że możemy liczyć na profesjonalną obsługę. Firma działa kompleksowo, dzięki czemu wszelkie kwestie związane z panelami, załatwimy w jednym miejscu. Możemy również liczyć na wsparcie podczas starań o dofinansowanie lub dotację.