Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne do stylizacji?

Na pewno zdajesz sobie sprawę z tego, że odpowiednio dobrane dodatki mogą wynieść twoją stylizację na zupełnie inny, wyższy poziom. Właśnie dlatego warto inwestować swój czas i energię w selekcję dopasowanej biżuterii, pasków czy torebki. Rzeczą, o której nie wolno zapominać jest też to, jak dobrać okulary przeciwsłoneczne. Bo nawet najbardziej kultowy model może nie zrobić odpowiedniego wrażenia przy akompaniamencie przypadkowych ubrań.

Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne do ubrania?

Jest jedna prosta informacja, którą warto zapamiętać już na zawsze. Wbrew popularyzowanym przez lata przez magazyny dla pań opiniom, nie ma na świecie pary okularów, która będzie wyglądała świetnie bez względu na to, z czym będzie noszona. Jeśli chcesz wyglądać, jak osoba orientująca się w trendach i umiejąca zadbać o swój wizerunek, musisz wiedzieć, jak dobierać okulary przeciwsłoneczne do stylizacji, ale też do siebie.

Każda kolekcja wychodząca do sklepów ma do zaoferowania coś nowego: czasem są to szalone, typowo wakacyjne kolory, innym razem niestandardowe kształty. Rodzajów okularów jest tyle, ile rodzajów twarzy. Jednak nie wszystkie są dla każdego. Zanim zaczniesz tworzyć w głowie wizualizację kolejnych szalonych stylizacji z okularami, które podziwiasz na wystawie, sprawdź najpierw, czy wyglądają one na Tobie tak, jak chciałabyś się prezentować.

Aby mieć okulary na każdą okazję i do większości swoich ubrań, pamiętaj, aby dysponować ich kilkoma parami. Dobrze, jeśli w twojej szufladzie znajdzie się przynajmniej klasyczny, czarny model do codziennych stylizacji, do tego jaśniejszy (może brązowy), model z delikatnymi oprawkami, model do sukienki na letni wieczór oraz kolorowe i mocne – idealne na wyjście na plażę.

Postaw na sprawdzone, klasyczne modele

Dobranie dla siebie takich trzech par okularów i umiejętne dobieranie ich do stylizacji to wystarczające minimum. Ale dla prawdziwych miłośniczek tego akcesorium – przy takiej ilości okularów przeciwsłonecznych zabawa dopiero się zaczyna. To podstawa dla kolekcji, której uzupełnianie może być tak samo uzależniające, jak kupowanie kolejnej pary butów.

Prawdziwymi skarbami w takich zbiorach mogą być na przykład cieszące się od dawna dobrą opinią okulary przeciwsłoneczne Chanel. Zaprojektowane przez tę markę modele wyróżniają się nieszablonowym designem i najwyższą jakością wykonania. Okulary dla siebie mogą znaleźć tu osoby, które lubią zaszaleć z doborem dodatków, jak i te bardziej zachowawcze. Na swoich wielbicieli na półkach czekają oprawki w różnych kształtach: prostokątne, okrągłe, kwadratowe, tzw. kocie oczy czy pilotki.

Okulary przeciwsłoneczne Chanel chronią oczywiście przed słońcem, ale przede wszystkim są wyrażeniem przez noszące je osoby zamiłowania do mody i szacunku do niezawodnej klasyki. Jakie stylizacje powinny uzupełniać? Przede wszystkim te eleganckie i wyrafinowane, ale nieprzesadzone. Zwłaszcza modele z eleganckim łańcuszkiem, który czyni je już pełnoprawną biżuterią.

Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne do stylizacji?

Ale tak, jak wspominaliśmy, niezależnie jakiej firmy, okulary muszą być noszone z odpowiednimi ubraniami. Luźne, miejskie stylizacje wręcz wołają o to, by w słoneczny dzień zostać uzupełnione zawadiackimi lenonkami. Okrągłe okulary pasują też jak ulał do powłóczystych, kolorowych ubrań w klimacie boho. Świetnie, gdyby same występowały w żywszym kolorze.

Dopasowane sukienki i kobiece koszule z delikatnych tkanin wręcz proszą się o wykończenie ich okularami w kształcie kociego oka. A co ze stylizacjami casualowymi z wykorzystaniem dresów? Do nich świetne będą ciemne, prostokątne okulary z mocną oprawką lub wręcz przeciwnie — delikatne pilotki. Na bardzo eleganckie okazje, nawet tak formalne jak ślub, warto wybrać okulary przeciwsłoneczne Chanel.

Nauka tego, jak dobierać okulary przeciwsłoneczne do stylizacji nigdy się właściwie nie kończy. Wszystko przez to, że cały czas mamy do czynienia z nowymi kształtami i kolorami oprawek, a nawet kolorami samych szkieł. Dlatego warto mieć odwagę eksperymentować!