Jak przebiega rozmowa z doradcą kredytowym?

kredyt

Uzyskanie kredytu z pewnością pozwala spełnić swoje marzenia, rozwinąć działalność lub zainwestować w jakieś przedsięwzięcie. Dodatkowe pieniądze często są niezbędne wtedy, gdy zamierzamy zbudować dom lub kupić mieszkanie. W każdej z tych sytuacji przydaje się wsparcie doradcy kredytowego. Przed wizytą u doradcy zastanawiamy się, co powinien wiedzieć doradca kredytowy i jak przebiega taka rozmowa. Sprawdźmy zatem, co jest najważniejsze podczas kontaktu ze specjalistą. O co pyta doradca kredytowy? Dlaczego warto skorzystać z jego usług?

O co pyta doradca kredytowy?

Oczywiście pierwszym krokiem jest umówienie wizyty u doradcy kredytowego w odpowiednim terminie. Pamiętajmy o tym, że doradca kredytowy w Rzeszowie posiada wiedzę i doświadczenie w branży kredytowej, dlatego pomoże nam wybrać najkorzystniejszą ofertę danego banku. O co pyta doradca kredytowy? Trzeba wiedzieć, że zawsze taka osoba rozmawia o oczekiwaniach klienta. Spyta nas, ile pieniędzy potrzebujemy, na jaki okres, na jaki cel i jaką ratę możemy spłacać. Poza tym, doradca chce także rozeznać się w naszej sytuacji finansowej. W efekcie może zapytać o formę osiąganych dochodów i istniejące zobowiązania. Profesjonalne podejście do klienta to jeden z najważniejszych atutów specjalisty. 

Co powinien wiedzieć doradca kredytowy?

Pozostaje jeszcze kwestia tego, o co my powinniśmy zapytać specjalistę. Doradca kredytowy – o co pytać? To pytanie zadaje sobie każdy, kto umówił się na spotkanie z doradcą. Każdy doradca ma wiedzę, którą wykorzystuje przy doborze najlepszego rozwiązania dla klienta. Warto zatem zastanowić się, o co zapytać doradcy kredytowego. Przygotujmy plan naszych pytań i wątpliwości, tak aby o niczym nie zapomnieć. Zazwyczaj nie mamy doświadczenia przy wyborze parametrów danej oferty, dlatego zabierzmy ze sobą zbiór tematów, które nas interesują. 

Doradca kredytowy Rzeszów orientuje się w  wielu ofertach banku i doskonale wie, jak spełnić nasze oczekiwania. Gdy wybraliśmy już dogodną propozycję, warto dopytać o następujące kwestie:

  • Formy spłaty zobowiązania
  • Data spłaty raty i jej wysokość
  • Maksymalna i minimalna kwota kredytu
  • Możliwość wcześniejszej spłaty
  • Całkowity koszt kredytu
  • Ubezpieczenie kredytu
  • Proces kredytowania i weryfikacje instytucji finansowej

Wszystko to pozwoli nam podjąć ostateczną decyzję o podpisaniu umowy z bankiem. 

Wsparcie doradcy kredytowego

Dla wielu osób wsparcie doradcy kredytowego jest na wagę złota. Trzeba wiedzieć, że w tym przypadku nie ma głupich pytań. Zaciągnięcie pożyczki lub kredytu to bardzo ważne działanie, wymagające rozwiania wszystkich naszych wątpliwości. Podjęcie decyzji skutkuje konsekwencjami na długi czas, zwłaszcza gdy stawiamy na hipoteczny kredyt. Klient najlepiej wie, o co zapytać i jakie myśli pojawiają się w głowie. Nie bójmy się pytać, nawet wtedy, gdy dane aspekty wydają nam się mało istotne. Co powinien wiedzieć doradca kredytowy? Z pewnością zbiera on najważniejsze informacje o swoich klientach, uzyskiwanych dochodach, innych zobowiązaniach itp.