Jak przygotowac się do seksu analnego?

seks

Pomimo że seks analny nadal budzi sporo kontrowersji, to coraz więcej osób zaczyna dostrzegać jego walory. Na popularność stosunków analnych w dużej mierze wpłynęły filmy pornograficzne, w których jest to jedna z najpopularniejszych odmian seksu. Choć ma on wiele plusów, to trzeba pamiętać o odpowiednich standardach bezpieczeństwa. Dlatego też warto odpowiednio przygotować się do seksu analnego. 

 

Seks analny – przygotowanie 

 

Pomimo że seks analny umożliwia wzniesienie swojego życia erotycznego na wyższy poziom, to ta odmiana seksu jest zdecydowanie najbardziej niebezpieczna. Sprzyja ona zakażeniom wirusem HIV i może przynosić wiele reperkusji, jednak przestrzeganie kilku obligatoryjnych zasad może sprawić, że ryzyko związane z seksem analnym zostanie zniwelowane do minimum. Ta forma seksu polega na stymulacji odbytu partnerki, która najczęściej odbywa się za pomocą członka. Czasami w tej roli może jednak sprawdzać się palec, wibrator, a nawet język. Aby z seksu analnego obydwie strony czerpały przyjemność, szczególnie ważna jest higiena. Jedną z najskuteczniejszych opcji jest wykonanie lewatywy oraz dokładne umycie się. Po zakończeniu stosunku analnego zabronione jest wkładanie członka do pochwy, ponieważ może to zakończyć się niechcianą infekcją. Aby zachować należyte standardy bezpieczeństwa, warto również korzystać z prezerwatyw. Dzięki nim prawdopodobieństwo zakażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową będzie znacznie zmniejszone. 

 

Jakie lubrykanty analne?

 

Odpowiednia higiena oraz prezerwatywa to dopiero połowa sukcesu. Aby seks analny mógł być nie tylko bezpieczny, ale też przyjemny, niezbędne są specjalne lubrykanty, czyli żele odpowiadające za nawilżenie. Ich wykorzystanie jest niezbędne, ponieważ śluzówka odbytu nie wytwarza śliskiego filmu, który odpowiada za zmniejszanie tarcia. Na rynku można jednak znaleźć tak wiele lubrykantów, że wybranie tego idealnego może być twardym orzechem do zgryzienia. W przypadku stosunków analnych warto jednak dołożyć wszelkich starań, aby lubrykant miał bezpieczny skład i umożliwiał efektowne doznania. U alergików szczególnie dobrze sprawdzą się produkty wodne, natomiast jeśli żaden z partnerów nie ma tego typu nadwrażliwości, to warto postawić na lubrykanty na bazie silikonu. Ważna jest również firma. Aby produkt ten spełniał swoje zadania, można sięgnąć po lubrykanty od SoSexual. Są one nie tylko bardzo wydajne, ale również bezpieczne i naprawdę skuteczne. 

 

Jakie gadżety analne?

 

Wiele osób zapomina, że podczas seksu analnego bardzo ważną rolę odgrywają również szeroko pojęte gadżety. Wpływają one nie tylko na komfort partnerki oraz partnera, ale również sprawiają, że seks dostarcza lepszych przeżyć. W tej odmianie seksu szczególnie popularne są korki analne. Niektóre korki są dodatkowo wzbogacone o możliwość wibrowania, dzięki czemu jeszcze mocniej podkreślają doznania płynące z seksu. Istotnym dodatkiem mogą być również kulki analne. Są one odpowiednikiem kulek gejszy i odpowiadają za wzmocnienie mięśni Kegla. Świetnie stymulują one gruczoł prostaty, przez co wpływają na poprawę jakości seksu. Wiele par chętnie korzysta również z koralików analnych. Mogą być one wykorzystywane zarówno przez kobiety, jak i przez mężczyzn. Powolnie wprowadzane do odbytu sprawiają, że dzięki ich wykorzystaniu możliwe jest przygotowanie się na przyjęcie członka. 

 

Czy seks analny jest godny uwagi?

 

Wiele par ma obiekcje przed uprawianiem seksu analnego. Pomimo że jest on związany z pewnym ryzykiem, to w większości przypadków przynosi więcej korzyści niż szkód. Trzeba jednak pamiętać, że ta opcja współżycia nie jest dostosowana pod każdego. Aby seks ten mógł przynosić oczekiwane korzyści, niezbędna jest zgoda i chęć obydwu stron. W przeciwnym razie seks analny może wzbudzać dyskomfort oraz ból, a jego uprawianie stanie się prawdziwym utrapieniem. Więcej informacji o stosunku analnym oraz solidne i renomowane lubrykanty, którym zaufało wielu konsumentów, znajdziesz pod adresem https://swiat-doznan.pl/k-lubrykanty-analne