Na jakiej zasadzie działa skup nieruchomości za gotówkę?

Posiadacze nieruchomości mają wiele możliwości dotyczących dysponowania majątkiem. Oprócz korzystania z niej na własną rękę, można zdecydować się też na jej sprzedaż. Niekiedy skomplikowana sytuacja prawna lub zły stan techniczny budynku sprawiają, że trudno uzyskać satysfakcjonującą kwotę. Z pomocą przychodzi skup nieruchomości za gotówkę. Jest to firma zajmująca się nabywaniem działek i domów bezpośrednio od właścicieli. Jak wygląda tego typu współpraca?

Skup nieruchomości za gotówkę – jak działa?

Zwykle to właściciel nieruchomości jest inicjatorem kontaktu ze skupem. Kontakt z przedstawicielami firmy nawiązać można telefonicznie bądź poprzez formularze kontaktowe na stronach internetowych. Posiadacz działki lub domu pytany jest o szczegóły swojego majątku. Chodzi m.in. o rozmiary nieruchomości, jej stan techniczny lub sytuację prawną. Na tej podstawie dokonuje się decyzji o podjęciu współpracy oraz ewentualnej wyceny nieruchomości.

Zdarza się tak, że decyzja w sprawie zakupu majątku od właściciela pojawia się jeszcze tego samego dnia. Firmy zajmujące się nabywaniem działek i mieszkań proponują szybki skup nieruchomości za gotówkę, niekiedy wpłacając sprzedającemu zaliczkę. Kolejny krok to dopełnienie niezbędnych formalności oraz umówienie wizyty u notariusza. Po uzyskaniu zgody przez obie strony transakcji, podpisywana jest umowa sprzedaży, a cała kwota za zakup nieruchomości przelewana jest na konto sprzedającego.

Nieruchomości, które podlegają skupowi

Skupy działają zwykle na szeroką skalę, rzadko koncentrując się na zakupie konkretnych typów nieruchomości. Oznacza to, że bez względu na rodzaj posiadanego majątku, można zgłosić się do firm z propozycją jego odkupienia. Skupem nieruchomości zajmuje się m.in. firma https://umowazdeweloperem.pl/ – współpracujące z nią osoby mogą wyjść z propozycją sprzedaży domu, kamienicy, mieszkania lub apartamentu. Konsultanci przygotowują również oferty skupu działek czy lokali handlowych. Umowa sprzedaży może być podpisana nawet, gdy nieruchomość obciążona jest trudną sytuacją prawną.

Posiadacze budynków i działek powinni szczegółowo poinformować firmę prowadzącą skup o stanie swojego majątku. W ten sposób decyzja o współpracy zostanie podjęta szybciej, a w przypadku jej pozytywnego rozstrzygnięcia przedstawiciele kupującego będą wiedzieli, jaka dokumentacja potrzebna będzie do podpisania umowy sprzedaży. Skupowi podlegają nieruchomości zadłużone, bez pozwolenia na użytkowanie, obciążone pożyczką, komornikiem, hipoteką oraz w złym stanie technicznym. Nie należy się zatem obawiać, że któryś z czynników przeszkodzi w sfinalizowaniu transakcji.

W jakich sytuacjach warto skontaktować się ze skupem?

Ekspresowy skup nieruchomości za gotówkę w całej Polsce pomaga właścicielom domów i działek w szybszym uzyskaniu środków zamrożonych w posiadanym majątku. Skorzystanie z usług firm prowadzących skup nieruchomości poleca się zwłaszcza w przypadku:

  • chęci szybkiego zbycia nieruchomości,
  • braku czasu na zajmowanie się nieruchomością, z powodu zamieszkania z dala od niej,
  • odziedziczenia niepotrzebnej nieruchomości,
  • posiadania udziałów w nieruchomości i braku porozumienia z pozostałymi współwłaścicielami,
  • braku chętnych na zakup nieruchomości,
  • złego stanu technicznego nieruchomości.

Dojście do porozumienia między skupem a właścicielem nieruchomości skutkuje podpisaniem umowy sprzedaży u notariusza. Gotówka przelewana jest w całości na konto sprzedającego. Oznacza to, że płatność nie ma charakteru ratalnego, a więc środki są dostępne natychmiast. Często pieniądze trafiają do rąk sprzedającego jeszcze tego samego dnia, w którym nastąpiło podpisanie umowy. Transakcja jest więc błyskawiczna, na czym zależy wielu osobom.

Posiadacze nieruchomości mogą sprzedać działkę lub budynek osobie prywatnej i firmie. W przypadku małej ilości zainteresowanych lub skomplikowanej sytuacji prawnej, zwykle zwracają się oni z propozycją współpracy do skupu nieruchomości. Majątek można zbyć od ręki, otrzymując gotówkę nawet tego samego dnia. Z tej formy zbywania nieruchomości korzysta się w całej Polsce.