Worldpetnet – międzynarodowa baza zwierząt

Domowe zwierzaki są bardzo kochane przez swoich właścicieli. Pies czy kot może towarzyszyć człowiekowi w podróżach lub po prostu być wiernym kompanem i partnerem do zabaw dla dzieci. Jeśli jesteś jedną z takich osób, które nie wyobrażają sobie życia bez swojego pupila, powinieneś także zadbać o jego bezpieczeństwo. Nawet bardzo bystre, inteligentne i bardzo dobrze traktowane zwierzę może uciec od swojego właściciela, ponieważ np. pokieruje nim impuls. Dobrze mieć wówczas różne możliwości, które pomogą w odnalezieniu go w jak najkrótszym czasie. Pomoże w tym Worldpetnet – międzynarodowa baza zwierząt.

Chipowanie zwierzęcia

Ucieczki pupili z domu ich właścicieli nie są wcale rzadkością i zdarzają się prawie każdego dnia. Czasem pod wpływem impulsu np. strachu przed hałasem strzelających fajerwerków w sylwestrową noc. Powodem zniknięcia zwierzaka może być zagubienie się w nowym miejscu podczas wakacji. Innym razem to po prostu chęć przeżycia przygody powoduje regularne znikanie pieska lub kota z podwórka. Wywołuje to ogromny stres dla właścicieli, którzy obawiają się wtedy o zdrowie i życie swojego zwierzaka. Przestraszony do granic możliwości czy zdezorientowany pies może przez przypadek zrobić sobie krzywdę – wpaść pod samochód czy utknąć w jakimś wykopie. Żądny przygód młody piesek z łatwością może wpaść na dzikie zwierzę w lesie lub po prostu zostać oddany do schroniska. Bardzo dobrym rozwiązaniem, pomagającym w takich sytuacjach, jest wówczas elektroniczne oznakowanie zwierzęcia za pomocą mikrochipa wszczepianego za pomocą strzykawki z igłą pod skórę zwierzęcia. Można to zrobić w praktycznie każdym gabinecie weterynaryjnym. Każdy z chipów posiada swój unikalny numer (od 9 do 15 cyfr), dzięki któremu pojawia się możliwość identyfikacji właściciela zwierzaka. Sama metoda wszczepiania mikrochipa jest łatwa i bezpieczna dla zwierzęcia. Jednak samo urządzenie – transponder – nie wystarczy do odnalezienia właściciela, ponieważ nie są na nim zapisane żadne dane. Trzeba dopiero ten chip zarejestrować w bazie danych.

WORLDPETNET – międzynarodowa baza zwierząt

Worldpetnet jest elektroniczną bazą numerów chipów i przypisanych do nich danych, podawanych przez właściciela pupila. Ta dostępna dla każdego baza jednoczy bazy krajowe z całego świata, dzięki czemu wyszukiwanie ma charakter międzynarodowy i podnosi jego skuteczność. Przez to też informacja o zaginięciu zwierzęcia jest widoczna od razu w wielu krajach – co jest przydatne w przypadku zaginięć na wakacjach za granicą lub kradzieży. Na stronie worldpetnet.com istnieje nawet możliwość przeszukania tych baz danych zwierząt, które nie są zintegrowane z tą platformą. Jeśli jesteś właścicielem zwierzęcia, które chcesz zarejestrować w bazie, wystarczy, że założysz konto na stronie worldpetnet.com i złożysz wniosek, w którym podasz – oprócz numeru chipa – także takie dane, jak swój numer telefonu czy adres zamieszkania. Im bardziej wyczerpujące dane, tym łatwiej Twoja zguba zostanie zidentyfikowana i oddana. Należy przy tym pamiętać o tym, aby dane w bazie aktualizować na bieżąco.

WORLDPETNET – i spisz spokojnie

Jeśli już zarejestrowałeś swojego pupila i jego mikroczip w bazie Worldpetnet, to możesz spać spokojnie. Wiesz, że Twój pies lub kot są już bezpieczni. Jeśli zdarzy się sytuacja, kiedy stracisz z oczu swojego zwierzaka, podejrzewasz jego kradzież lub ucieczkę w poszukiwaniu przygód, która niepokojąco się przedłuża – wiesz już co zrobić. Poza ogłoszeniem zaginięcia w okolicznych klinikach weterynaryjnych czy schroniskach natychmiast należy zgłosić zaginięcie na platformie Worldpetnet. Uruchomiony wówczas ALERT PET IS LOST powoduje, że ogłoszenie o zaginięciu zostaje wysłane do wszystkich baz połączonych z Worldpetnet. Grono odbiorców alertu bardzo się wtedy poszerzy, co zwiększy szanse na odnalezienie pupila. Ponadto jeśli ktoś odnajdzie zaginionego zwierzaka może wyszukać jego numer chipu w bazie Worldpetnet – dzięki temu z łatwością będzie mógł zidentyfikować właściciela i się z nim skontaktować. To wszystko spowoduje, że czas powrotu zwierzaka do domu skróci się, a właściciel odetchnie z ulgą i będzie się mógł cieszyć z powrotu ukochanego zwierzęcia do domu.