Najpopularniejsze zabiegi kosmetyczne w 2021  

Z roku na rok różnorakie zabiegi kosmetyczne stają się coraz bardziej popularne, a pacjenci coraz chętniej odwiedzają salony kosmetyczne w celu poprawienia swojego wyglądu. Trzy najpopularniejsze zabiegi kosmetyczne w 2021 to: depilacja laserowa, Nukleofill oraz wciąż nietracące na popularności zabiegi z użyciem kwasów.

  1. Depilacja laserowa – gładka skóra na lata

Jak dotąd, ta najbardziej zaawansowana metoda depilacji podbija serca Polek. Dzięki użyciu lasera, cebulki Twoich włosków zostaną trwale zniszczone, a problem niechcianego owłosienia zniknie przynajmniej na kilka lat. Jest to z pewnością zabieg, którego nie będziesz żałować. Golenie zwykłą maszynką jest nie dość, że uciążliwe, to może być także bolesne ze względu na duże ryzyko zacięcia oraz wrastające później włoski. Poza tym wiele kobiet oraz mężczyzn, aby uzyskać efekt wiecznie gładkiej skóry, musi codziennie używać pianki oraz maszynki do golenia. Alternatywą jest depilacja woskiem lub pastą cukrową, której użycie wiąże się jednak z dużo większym bólem. Depilacja laserowa to zatem świetne rozwiązanie. Należy mieć na uwadze, że jest to proces długotrwały, może być potrzebnych nawet do 10 zabiegów, aby uzyskać efekt jedwabiście gładkiej skóry. Najszybciej i najłatwiej niszczone są ciemne włoski na bladej skórze, najtrudniej zaś jasne włoski na ciemnej skórze. Zabieg depilacji laserowej można wykonać u kosmetyczki lub w domu, w Internecie dostępnych jest wiele urządzeń przeznaczonych do tego celu.

  1. Mezoterapia Nucleofill – alternatywa dla mezoterapii igłowej kwasem hialuronowym

Nucleofill to nowatorska metoda walki ze zmarszczkami, bliznami i rozstępami. Zabieg mezoterapii Nucleofillem nada się także dla osób z odwodnioną i pozbawioną elastyczności oraz blasku skórą. Preparat został wyprodukowany przez firmę Croma Pharma, znaną na całym świecie z produkcji skoncentrowanych preparatów z kwasem hialuronowym. Tym razem firma stworzyła produkt, który poprawia kondycję skóry aż na 3 sposoby. Po pierwsze, dzięki zastosowaniu polinukleotydów, uzyskiwany jest efekt liftingu, czyli zagęszczenia i uniesienia skóry. Polinukleotydy to fragmenty kwasów nukleinowych DNA oraz RNA, które są w pełni bezpiecznie do stosowania i naturalne, stymulują one fibroblasty skórne do wzmożonej produkcji kolagenu typu I i elastyny. Kolejną ich zaletą jest zdolność do wiązania wody, dlatego po zastosowaniu Nucleofillu skóra jest dogłębnie i długotrwale nawilżona oraz poprawia się jej elastyczność. Trzecia korzyść to usuwanie ze skóry wolnych rodników dzięki działaniu polimerycznych makrocząsteczek, a więc proces antyoksydacji. Współdziałanie polinukleotydów oraz polimerów sprawia, że skóra staje się napięta, jędrna, nawilżona i wolniej się starzeje. Nucleofill działa na poziomie komórkowym, dzięki temu regeneracja skóry jest głęboka, a efekt długotrwały. Co ważne, preparat jest całkowicie bezpiecznie nawet dla wrażliwej skóry. Wprowadza się go w skórę za pomocą iniekcji, jest to zabieg bezbolesny, po którym nie jest konieczna żadna rekonwalescencja. Cena za pojedynczy Nucleofill zabieg cena to około 1000 złotych.

  1. Kwasy – prosty sposób na wiele problemów skórnych

Zabiegi z zastosowaniem kwasów nadal cieszą się dużą popularnością. Nic w tym dziwnego, ponieważ pomagają się one uporać z takimi problemami skórnymi jak, chociażby trądzik, blizny czy drobne zmarszczki. Jeśli nigdy wcześniej nie stosowałaś kosmetyków z kwasami, to pamiętaj o kilku ważnych kwestiach. Przede wszystkim wprowadzaj produkt stopniowo, najpierw raz, potem 2-3 razy w tygodniu. Po drugie, zacznij od najmniejszego dostępnego stężenia substancji aktywnej, skóra musi się do niej najpierw przyzwyczaić, po czasie możesz stopniowo zwiększać stężenie kwasu. Po trzecie, musisz koniecznie pamiętać o ochronie przed promieniami słonecznymi, filtr 50 na twarz to codzienny obowiązek, inaczej na twarzy pojawią się brzydkie, trudne do usunięcia przebarwienia. Kwasy stosowane w kosmetyce dzielą się na 3 grupy: AHA, BHA oraz PHA. Przed użyciem któregokolwiek z nich najlepiej skonsultuj się z kosmetyczką, która profesjonalnie dobierze optymalny kwas do Twojej cery.