Wyprawka dla niemowlaka – o czym pamiętać?

niemowlę

Narodziny dziecka bezsprzecznie można określić jako cud. Dla rodziców jest to zazwyczaj jeden z najważniejszych dni ich życia. Pary, które dopiero dziecka się spodziewają, z utęsknieniem wyczekują tego szczególnego momentu. Pojawienie się na świecie nowego członka rodziny wiąże się z ogromem radości, ale także wieloma obowiązkami.

Kiedy dziecko jest starsze, rodzice odpowiadają za odpowiednie przygotowanie do szkoły. Kupują oni wtedy wszelkie potrzebne do nauki przyrządy i materiały. Mowa o cyrklu, ale także, chociażby o stroju do zajęć wychowania fizycznego, czy opakowaniu na jedzenie. Zakupy szkolne nazywa się to potocznie wyprawką szkolną i warto rozważyć przygotowanie takiej właśnie wyprawki również dla niemowlaka. W końcu, czy któryś rodzic nie pragnąłby, by jego dziecko od dnia narodzin było otaczane tym, co najlepsze dla jego życia, rozwoju i bezpieczeństwa?

Wyprawka dla niemowlaka – na co zwrócić uwagę?

Pora roku, w którym dziecko przychodzi na świat jest głównym aspektem tego jak powinno podejść się do kompletowania rzeczy dla niego. Często zdarza się, że rodzice, którzy oczekują swojego pierworodnego, nie do końca wiedzą co kupić, a niekiedy produkty, które finalnie nabyli, w praktyce okazują się bezużyteczne. Niestety, nawet w przypadku kupna tylko niezbędnych produktów – będzie to dużym obciążeniem dla domowego budżetu. Nie ma nic złego w poszukiwaniu tańszych propozycji, pod warunkiem, że będą to produkty bezdyskusyjnie bezpieczne dla Twojego malucha. Bardzo ważne jest, by materiały wykorzystane w procesie produkcji nie niosły ze sobą ryzyka dla zdrowia niemowlaka. Wszystkie środki do pielęgnacji, a także ubranka powinny być bezpieczne dla skóry dziecka.

Wyprawka dla niemowlaka – z czego powinna się składać?

W pierwszej kolejności dobrze jest skompletować zestaw ubranek. To właśnie w kwestii ich wyboru decydującą rolę ma pora roku. Przecież latem nikt nie postanowi kolekcjonować kurtek, czapek czy śniegowców. Przy wyborze ubranek dla dziecka warto kierować się zdrowym rozsądkiem, gdyż w końcu z nich wyrośnie. Można powiedzieć, że nawet prędzej, niż mogłoby się to wydawać. Niezależnie od tego, czy Twój maluch przychodzi na świat wiosną, czy jesienią – ubranka, które dla niego kupisz, powinny być uszyte wyłącznie przy użyciu naturalnych materiałów, takich jak bawełna. Żaden z elementów ubioru dziecka nie może krępować jego ruchów, a noszenie ich powinno należeć do miłych i komfortowych.

Jeżeli z jakichkolwiek powodów nie chcesz karmić swojego malucha piersią – obowiązkowym będzie zakup odpowiedniej butelki. Warto mieć ich więcej, niż tylko jedną. Podobnie jak w przypadku ubranek – ręcznik, którym będziesz po kąpieli wycierać swoje dziecko, powinien być wykonany w stu procentach z bawełny. Oczywiście kosmetyki używane w trakcie pielęgnacji malucha, również muszą spełniać odpowiednie standardy, by były bezpieczne do użytku. Produktem, którego rodzice nie mogą w żadnym wypadku zignorować to pieluszki. Warto zaopatrzyć się oprócz nich w krem przeciw odparzeniom, a także chusteczki nawilżane. Raczej każdy wie, że łóżeczko dla dziecka również jest zakupem obowiązkowym. Dla przykładu – specjalne śpiworki dla dzieci należą już do zakupów opcjonalnych.

Wyprawka dla niemowlaka – w co jeszcze można się zaopatrzyć?

Jeżeli należysz do ludzi wierzących – dla Twojego malucha chrzest będzie dniem niemal równie ważnym, co narodziny. Córkę ubrać możesz w uroczą, białą sukieneczkę, a chłopca w body, które imituje elegancki strój. Oprócz tego warto zaopatrzyć się także w przynajmniej kilka smoczków. Wbrew pozorom, zakup wózka niekoniecznie należy do tych koniecznych, ponieważ swoją pociechę możesz nosić na przykład w specjalnej chuście. Dziecko na pewno zasygnalizuje swoim płaczem, jeżeli będzie działo się z nim coś niedobrego – dlatego rozsądną decyzją jest posiadanie pod ręką termometru do ciała. Podgrzewacz do butelek także można liczyć jako nadprogramowy, ale na pewno przyspieszy proces przygotowania posiłku, jeżeli nie zdecydujesz się karmić piersią. Interesującymi produktami są śpiworki dla dzieci, ponieważ możesz w nie włożyć malucha i ogrzać, właściwie w każdych warunkach.