Żel aloesowy na włosy – jak często stosować?

Aloes (Aloe vera) to niezwykła roślina, której liczne prozdrowotne właściwości są bardzo często wykorzystywane – przy produkcji zarówno kosmetyków, jak i suplementów diety. Jest źródłem wielu witamin (A, E, i C), enzymów minerałów, a także cukrów, sterydów roślinnych i innych substancji o bardzo korzystnym wpływie na organizm – w sumie jest to około 200 składników! Dlatego nic dziwnego, że roślina ta sprawdza się również doskonale podczas codziennej pielęgnacji skóry głowy i włosów, nadając im przepiękny i przede wszystkim zdrowy wygląd.

Żel aloesowy na włosy – właściwości

Jednym z najpopularniejszych kosmetyków bazujących na tej roślinie jest żel aloesowy. Kupić go możemy w różnych wersjach: do twarzy, całego ciała lub właśnie na włosy. Ma przyjemną konsystencję dość gęstej galaretki, dlatego bardzo łatwo go rozprowadzić, nie spływa też z kosmyków. Jeżeli jesteś posiadaczem aloesu rosnącego w doniczce – jest to efektowna roślina, która w wielu domach pełni funkcję ozdobną – możesz przygotować żel samodzielnie. Wystarczy, że pokroisz kilka liści na plasterki (ok. 2 cm grubości), wydobędziesz z nich żelowy miąższ, a następnie połączysz go z rozpuszczonym olejem kokosowym i przeciśniesz przez sitko. Całość wystarczy potem tylko ostudzić.

Jakie dokładnie działanie ma żel aloesowy?

Żel aloesowy zastosowany na włosy ma przede wszystkim właściwości odżywiające dzięki zawartości witamin i enzymów. Łagodzi swędzenie, pomaga walczyć z łupieżem, sprawia, że włosy stają się miękkie, lśniące i silne. Dobrze odżywione cebulki to również gwarancja ich szybszego wzrostu. Żel aloesowy doskonale przy tym nawilża, ponieważ jest humektantem, czyli wchłania wodę z otoczenia, a więc zwiększa przy tym jej zawartość w zewnętrznej warstwie włosa oraz skóry głowy. W przeciwieństwie do preparatów nawilżających z wysoką zawartością sztucznych silikonów zmywa się pod wpływem wody, a to oznacza, że nie obciąża kosmyków. Skutecznie zamyka łuski włosa, dzięki czemu pasma stają się gładkie i jedwabiste.

Jak stosować żel aloesowy?

Żel aloesowy będzie doskonałym wyborem właściwie dla każdego. To bardzo uniwersalny, w pełni naturalny kosmetyk o łagodnym, ale zarazem skutecznym działaniu. Szczególnie polecany jest tym osobom, których włosy mają wysokoporowatą strukturę, są przesuszone, zniszczone, łamliwe i cienkie. Można stosować go na kilka sposobów, stosując gotowe kosmetyki dostępne w sklepach albo przygotowując go samodzielnie. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat zastosowań żelu aloesowego do włosów, zajrzyj na stronę: https://www.miastokobiet.pl/zel-aloesowy-jak-stosowac-na-cialo-twarz-i-wlosy/.

Najlepszą opcją jest wykorzystanie go jako maseczki, ponieważ należy nałożyć go na włosy, bardzo dokładnie pokrywając nim kosmyki i pozostawić tak na minimum pół godziny (jeśli jest taka potrzeba, nawet na całą noc). Jeszcze lepszy efekt można uzyskać po zmieszaniu (1:1) z olejem roślinnym lub jeśli dodasz go do gotowej maski lub odżywki. Następnie należy zmyć go przy użyciu delikatnego szamponu, najlepiej o naturalnym składzie. Możesz również użyć go jako wcierki lub do przygotowania płukanki. Jeżeli stosujesz żel aloesowy domowej produkcji, pozostaw go na włosach nieco krócej, na około godzinę.

Jak często stosować żel aloesowy na włosy?

Na to pytanie odpowiedź jest tylko jedna – tak często, jak potrzebują tego Twoje włosy, nawet codziennie. Żel aloesowy to substancja w pełni naturalna o bardzo łagodnym działaniu, niepowodująca podrażnień. Pamiętaj tylko, aby przed pierwszym użyciem zrobić próbę uczuleniową i nanieść go na niewielki obszar skóry w niewidocznym miejscu, aby sprawdzić, czy nie pojawi się zaczerwienienie lub świąd. Jeżeli wszystko będzie w porządku, możesz korzystać z niezwykłych właściwości tego specyfiku do woli.

Pamiętaj tylko, że codzienne stosowanie jest możliwe w przypadku kosmetyków zawierających w składzie jak największy procent Aloe Vera (np. 99%). Jeżeli wybierasz kosmetyk o jego niższej zawartości, musisz dokładnie zapoznać się z zaleceniami producenta.