Infuzja tlenowa – co to jest? Na czym polega?
Piękna, pełna blasku cera jest marzeniem każdej kobiety i mężczyzny. Wiele czynników prowadzi do pogorszenia jej kondycji, a sposobem na poprawę stanu skóry jest poddawanie się specjalistycznym zabiegom oraz dobranie codziennej pielęgnacji zgodnie z rodzajem cery. Rewolucyjnym zabiegiem w bezinwazyjny sposób wpływającym na odmłodzenie skóry twarzy oraz dodającym jej witalności i świeżego wyglądu jest infuzja tlenowa. Zabieg tlenowy jest remedium w walce z szarą, zmęczoną cerą oraz prostym sposobem na zahamowanie procesów starzenia się, które zachodzą w głębokich warstwach skóry. Wykorzystanie tlenu w walce z niedoskonałościami widocznymi na twarzy jest całkowicie bezpieczne, a efekty jego działania widoczne są niemal natychmiast. Co to jest infuzja tlenowa? Jakie są opinie o infuzji tlenowej? Jak często infuzja tlenowa może być wykonywana?
Co to jest infuzja tlenowa?
Tlen jest pierwiastkiem gazowym, który w naturalnych warunkach pozwala na prawidłowe funkcjonowanie organizmu ludzkiego. Jego wykorzystanie w kosmetologii doprowadziło do narodzenia się zabiegu infuzji tlenowej, czyli bezinwazyjnej metody poprawiania i odmładzania powierzchni twarzy. Co to jest infuzja tlenowa?
To zabieg na skórę twarzy, który opiera się na wykorzystaniu infuzji tlenowej. Wyróżnia go całkowita bezbolesność i bezinwazyjność, ze względu na brak konieczności nakłuwania powierzchni naskórka. W trakcie zabiegu dochodzi do aplikacji serum bogatego w składniki aktywne, dopasowane do potrzeb skóry osoby poddawanej infuzji, dzięki czemu efektem zabiegu jest walka z posiadanymi niedoskonałościami. Dzięki całkowitej bezinwazyjności, z zabiegu mogą korzystać również osoby, których skóra wykazuje skłonność do zaczerwienienia, podrażnień czy też alergii.
Infuzja tlenowa – jak działa oraz na czym polega zabieg?
Infuzja tlenowa jest bezpiecznym oraz bezbolesnym zabiegiem. Proces polega na podaniu sprężonego tlenu w naskórek, po wcześniejszej aplikacji serum z odpowiednimi składnikami aktywnymi. Takie działanie jest możliwe, dzięki specjalistycznemu aplikatorowi, który pozwala na wdmuchnięcie tlenu pod ciśnieniem, transportując składniki aktywne do głębokich warstw skóry. Mimo że infuzję tlenową można wykorzystać przy walce z całą gamą niedoskonałości, istnieje kilka przeciwwskazań, uniemożliwiających wykonanie zabiegu.
Infuzja tlenowa – przeciwwskazania:
- ciąża,
- karmienie piersią,
- aktywne stany zapalne na powierzchni skóry o charakterze wirusowym, na przykład opryszczka,
- alergia na składnik serum aplikowanego przed zabiegiem.
Warto pamiętać, że o skuteczności zabiegu decyduje również wybranie gabinetu kosmetologicznego, dysponującego odpowiednim sprzętem doświadczeniem oraz wiedzą. Takim miejscem z pewnością jest La Sante – gabinet kosmetyczny Kielce.
Infuzja tlenowa – efekty
Infuzja tlenowa jest zabiegiem coraz chętniej wybieranym przez kobiety, a także mężczyzn. Fenomen metody i jej rosnąca popularność wynika z licznych zalet, jakie daje wtłoczenie serum, dzięki sprężonemu tlenowi. Jakie są efekty infuzji tlenowej?
- odmłodzenie powierzchni skóry twarzy,
- ujędrnienie i uelastycznienie naskórka,
- dodanie cerze blasku,
- wyrównanie kolorytu naskórka,
- niwelowanie drobnych zmarszczek,
- usuwanie przebarwień posłonecznych oraz potrądzikowych,
- skuteczna walka z trądzikiem i zmianami hormonalnymi na powierzchni twarzy,
- poprawa konturu i owalu twarzy,
- usprawnienie metabolizmu komórkowego, co sprzyja zwiększonej produkcji kolagenu i elastyny,
- widoczne odświeżenie skóry twarzy.
Jak często wykonywać infuzję tlenową? W związku z nielicznymi przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu, proces można wykonywać nawet jeden raz w tygodniu. Aby cieszyć się efektami zabiegu tlenowego specjaliści zalecają przeprowadzenie dwóch kuracji w ciągu roku, gdzie jedna seria liczy od czterech do sześciu zabiegów. Jak długo efekt infuzji tlenowej jest widoczny na powierzchni twarzy? Długotrwałość widocznych zmian na twarzy zależna jest od indywidualnych predyspozycji. Warto pamiętać, że przeprowadzenie serii zabiegów z pewnością wydłuży okres poprawy kondycji skóry.