Jak przygotować się do seksu analnego?

sex

Niezależnie od tego, czy dopiero chcesz zacząć uprawiać seks analny, czy jesteś ekspertem, wiedza o tym, jak się do niego przygotować, stanowi klucz do przyjemnego spędzenia czasu. Proces ten ma taką samą wagę dla bezpieczeństwa, jak i dla komfortu. Nie martw się jednak – o ile podejmiesz odpowiednie środki ostrożności oraz poświęcisz nieco czasu, seks analny bezpieczny.

Obecnie seks analny jest bardziej powszechny niż kiedykolwiek. Niemniej jednak tabu wokół tego konkretnego aktu nadal się utrzymuje. Z tego powodu wiele osób nie otrzymuje odpowiednich informacji potrzebnych do przygotowania się do seksu analnego, nie mówiąc już o dobrej zabawie.

Informacje dla niedoświadczonych osób w temacie

Spontaniczny seks jest ekscytujący, ale więcej czasu na przygotowanie się do analu to szczególnie przydatny aspekt, jeśli to dla Ciebie coś nowego i masz do czynienia z typowymi blokadami, takimi jak strach przed bólem lub wpadką z ubrudzeniem czegoś.

Trening analny polega na stopniowym rozciąganiu odbytu za pomocą zestawu rozszerzaczy lub zatyczek w różnych rozmiarach. Zaczynając od najmniejszego, stopniowo decyduj się na coraz większy rozmiar.

Wybierając korki analne, zwróć uwagę na kilka ważnych aspektów:

  • po pierwsze – wybieraj sprawdzone firmy, które wykonują zabawki z bezpiecznych materiałów dla ciała. Silikon medyczny, szkło czy stal nierdzewna to tworzywa, na których trudniej rozwijają się bakterie, bo ich struktura nie posiada porów. Poza tym są łatwe do utrzymania w czystości;
  • po drugie – korek lub zatyczka powinny mieć rozszerzoną podstawę, aby uniemożliwić wessanie ich do środka;
  • po trzecie – pamiętaj, aby używać zabawek zawsze z odpowiednim środkiem poślizgowym. Odbyt nie nawilża się sam, więc lubrykant jest niezbędny.

Jeśli uważasz, że zabawki są onieśmielające, użyj palców, zaczynając od najmniejszego.

Rozważ różne pozycje do analu

Warto najpierw poćwiczyć samodzielnie. Musisz poznać swoje ciało, poczuć się swobodniej i bardziej komfortowo z dotykiem w okolicy odbytu. Nie spiesz się, daj sobie czas, a później włącz do zabawy partnera.

Jeśli chodzi o pozycje do analu, jest to indywidualna kwestia. Przyjemne opcje będą się trochę różnić dla każdej osoby, tak samo jak w klasycznym seksie. Wszystko sprowadza się do eksperymentowania.

Próbowanie różnych rozwiązań może pomóc w odkryciu niezwykle przyjemnych doświadczeń:

  • na początku poleca się pozycje, gdzie to osoba penetrowana ma kontrolę nad tempem i głębokością penetracji. Daje to poczucie bezpieczeństwa, komfort psychiczny oraz fizyczny;
  • pozycja kowbojki – kobieta jest na górze. To dobra propozycja na początek, ponieważ zapewnia pełną kontrolę nad sytuacją oraz łatwość komunikacji;
  • pozycja na łyżeczki – splecione ciała i czucie skóry przy skórze mogą potęgować doznania. Dodatkowo umożliwia to stymulację łechtaczki, co podniesie temperaturę w łóżku;
  • pozycja na węża – partnerka leży na brzuchu, a partner jest na niej. To propozycja dla nieco bardziej wprawionych, ponieważ partner kontroluje rytm i głębokość;
  • pozycja na pieska -nie zaleca się przy pierwszym seksie analnym. W trakcie przyjemnej zabawy można się zapomnieć i bardzo łatwo jest przejść zbyt głęboko czy zbyt szybko.

W przypadku seksu analnego bardzo ważne jest rozluźnienie, a to ułatwia zdecydowanie wysoki poziom podniecenia. Może zastanawiasz się, jak działa hiszpańska mucha? Ten produkt to doskonały sposób na podniesienie libido.

Hiszpańska mucha – jak działa?

To, jak zadziała preparat, dużo zależy od jego składu. Zalety hiszpańskiej muchy obejmują powyższenie pobudzenia seksualnego, poprawę ukrwienia narządów płciowych, a tym samym zwiększenie odczuwanej przyjemności.

O co jeszcze zadbać?

Podobnie jak w przypadku wszystkich rzeczy związanych z seksem i intymnością, kluczem jest komunikacja. Najpierw porozmawiaj ze swoim partnerem o swoim zainteresowaniu analem. Zapoznajcie się oboje z tematem, omówcie swoje oczekiwania i obawy, a także zadbajcie o nastrój, rozluźnienie. Jednak przede wszystkim dajcie sobie czas. 

Co ważne, higiena zarówno zmniejsza prawdopodobieństwo kontaktu z fekaliami czy nieprzyjemnymi zapachami, jak i pomaga zapewnić pełne przygotowanie do zabawy analnej. Niektórym do komfortu psychicznego wystarczy dokładniejsze umycie tej strefy, a dla niektórych dopiero lewatywa umożliwi pełne rozluźnienie przed obawą o ewentualne ubrudzenie. 

 

Żaden pojedynczy krok w procesie przygotowania odbytu nie jest trudny. Wystarczy trochę planowania i komunikacji. Rozmawiaj ze swoim partnerem przed, w trakcie i po seksie. Poświęć trochę czasu na wytrenowanie swojego odbytu, aby był rozluźniony oraz zapoznany z nowym doznaniem. Nie zapomnij o grze wstępnej, a także dużej ilości lubrykantu.